| diapopa a întrebat:

Bunaa... mi sa imtamplat in ultimul timp multe chestii.imi placea de un baiat cu care ma intalnesc doar in weekend, dar la scoala unde merg tot vine un baiat si se pune pe langa mine, ii foarte dragut dar sunt niste probleme : cand sunt cu prietenamea e zice ca se uita la mine, insa eu cred ca la ea se uita. ei ii place de el si nu stiu, cred ca dac mi.ar place si mie de el s.ar supara p mine. nu stiu ce sa fac. dupa ce l.am cunoscut p acest baiat de la scoala [parca nu ma mai intereseaza foarte mult de alalalt. ce pareri aveti, ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Exista codul pritenelor : una dintre aceste reguli este sa ii dai papucii, sau sa nu fi cu un buiat de care ii place la prietena ta, sau invers!
Lasa ca baieti or mai fi ei multi! Oricum nu o sa ramai cu baiatul asta! Dar cu preitena ta ai putea sa ramai pe veci prietena! Asa ca nu fa prostii!

| neutrino a răspuns:

Pentru week-end il folosesti pe primul, pentru la scoala pe al doilea, pana cand te vei stabiliza.

| diapopa explică (pentru neutrino):

Crezi ca prietena mea s.ar supara tare p mine daca as fi cu cel de la scoala?

| MiruD a răspuns:

Cand vine vorba de iubire, nu cred ca trebuie sa mai tii cont de prietena ta. Si esti sigura ca ti-e prietena buna?
Eu zic sa ii zici baiatului ca iti place de el.
Poate lui o sa ii placa de tine si nu de amica ta. Incearca.