| Myr3ll1994 a întrebat:

Cand am facut sex cu iubita mea pentru prima data nu i-a curs nici un strop de sange, ea find virgina. Este normal asa ceva, sau oare a mai facut-o inainte si nu vrea sa imi spuna? laughing p.s a durut-o foarte tare la inceput.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este destul de normal!

Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce ai penetrat-o, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Demonull a răspuns:

Mirel ce nume de taran dar oau deja esti un taran:O Ba voi cand va f..nici nu stiti ce faceti macar?! Pai dinozaurule daca te informai ai fi aflat ca la unele dizvirginari nu curge sange unele au himenul foarte elastic altele nu si etc.Sau poate nu mai e virgina si tu ai fost a doua partida, asa si?

| Myr3ll1994 explică (pentru Demonull):

Auzi la el cine vorbeste, pe fata ta scrie ca esti taran laughing

| BigG a răspuns:

Ii normal

| fotbalistata a răspuns:

Inainte sa faci sex informeaza te mai bine, pentru ca aici ai putea sa gresesti fata de partenera ta.