| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre masturbarea in timpul virginitatii si cand nu mai esti? Probabil atunci cand nu mai esti virgin/a e o placere mult mai mare? De ce?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Banuiesc ca esti o fata.
asadar diferenta sta in tipul de pacere, daca te joci pe langa clitoris o sa simti intr-un fel daca bagi degetul inauntru vei simti altfel, asta daca iti permite himenul. ti-o spun pentru ca imi place sa povestesc despre sex cu prietena(ele) mea(mele) asadar am invatat multe de la ele.
depinde de tine si de organismul tau. unele fete prefera sa bage degetele inauntru, la punctul G in timp ce altele se delecteaza cu placerea clitoridiana. dar de cele mai multe ori fetele le fac pe amandoua, incep de la clitoris pana se umezesc bine si apoi intra inauntru la caldut happy
in plus daca te intereseaza despre baieti si placerea cu ei sa stii ca depinde si de capacitatile lor. pana la 30 si... de ani baietii isi tot imbunatatesc performantele. asadar cu un baiat care e mai masculin vei simti mai multa placere decat cu unul care e mai incepator. insa nu visa la staruri, sa stii ca si ei sunt ca si tine. au emotii, le este frica de esec samd
penisul patrunde mai adinc si este mai gros decat degetul asadar placerea este mai mare cu un baiat, daca o face suficient timp sa ai orgasm. in plus sunt si distractia si sarutarile, atingerile.
fetele au nevoie de mai mult timp decat baietii.
in general un baiat ejaculeaza dupa 1-5 minute si fetele au nevoie de 15-30 de minute ca a aiba orgasm. Cei mai experimentati baieti te incalzesc vreo 10-15 minute inainte sa faca sex asadar sansele sa aveti orgasm deodata cresc. dar daca nu are experienta pur si simplu spune-i ce iti place.
nimic nu este batut in cuie si sa nu fii surprinsa cand intalnesti un baiat care o face o ora incontinuu, sau de trei...sapte...ori pe zi.
baietii cu mai multa experienta si incredere in ei o fac cam timp de 20-25 de minute.
sa folosesti prezervativ pana cand ai incredere intr-un baiat si il cunosti de suficient timp.
pana atunci spor la mangaieri happy

13 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aiurea! nu e nicio diferență.

| Sfinnx a răspuns (pentru mihai69):

Da dar asa presupun ca poate avea si placere vaginala. nu?

| mihai69 a răspuns (pentru Sfinnx):

Depinde; foarte puține femei simt mai multă plăcere prin sex vaginal față de excitarea clitoridiană. În plus dacă chiar vrei să simți ceva în tine, mai există varianta excitării anale, care nu duce la deflorare.

| Sfinnx a răspuns (pentru mihai69):

Nici sa nu aud de anal.

| SkyPilot a răspuns:

Nu e obligatoriu, dar la unele fete este intr-adevar o placere mai mare. Acele fete au nevoie de un pic de "practica" sa ajunga la orgasm.

| NoName0x0 a răspuns:

Diferenta este ca atunci cand esti virgina nu poti lucra cu interiorul, totul se intampla pe exterior. Logic, nu? Si treaba cu placerea difera de la o persoana la alta. Nu e batuta in cuie!

| Quassaar a răspuns:

Te referi la virginitatea feminina sau masculina? Sunt doua chestii diferite..nu? La băieți nu este absolut nici o diferență. La fete, n-am idee...dar ma uit ca majoritatea răspunsurilor sunt date de băieți ca si cum ar știi ce simt fetele legat de aceasta întrebare. Mihai te sfătuiește chiar sa te masturbezi anal, sa ne spună cum o face el. Cum le stiu unii pe toate.

| mihai69 a răspuns (pentru Quassaar):

Chiar se poate, și se face. Ba chiar unele au orgasm doar din asta. Nu am pretenția că „le știu pe toate" dar ce spuneam mai sus e de domeniul „public domain", nu am scos-o din imaginație.
(doar un exemplu: http://www.sexinfo101.com/analmasturbation.shtml )
@MonstaFlex niciodată să nu spui niciodată... :P

| Quassaar a răspuns (pentru mihai69):

Mihai, eu stiu ca se pot face multe in ziua de azi. Indicat ar fi sa îți dai cu părerea despre un lucru pe care tu l-ai practicat, nu după ce citești pe internet. Nu vreau sa dezvolt discuții despre aberațiile si dezaxații care practica fel de fel de obiceiuri nesanatoase. Tu ai saftuit un copil(probabil) sa încerce satisfactii anale după ce ai citit ca se poate face acest lucru. Nu mi se pare normal si nici sănătos. Hai sa ne dam cu părerea despre lucruri de care suntem siguri si pe care le-am trăit, nu despre ce citim sau auzim in stânga si in dreapta.

| mihai69 a răspuns (pentru Quassaar):

Mă obligi să repet - nu vorbesc din auzite. E destul de clar?

| bubuuu2349 a răspuns:

Diferenta e ca la fete pot practica mai mult, adica si in vagin. Asta e singura diferenta

| LlouisWillow a răspuns:

Tu nu stii ca masturbarea e un pacat? Tu, ca o fata serioasa, asa cum cred eu ca esti, n-ar trebui NICI macar sa te gandesti la treaba asta.Nimic nu se compara cu dragostea curata.Sexul nu este pentru a satisface necesitatea fizica, ci pentru a arata iubirea pe care o purtam omului in care avem incredere totala.Mai bine lasi deoparte astfel de ganduri suntem in Postul Craciunului, e MARE, MARE pacat!

| Sfinnx a răspuns (pentru LlouisWillow):

Mah fato, eu am pus o intrebare seriaosa si ma astept sa primesc un raspuns tot atat de serios. Pacat? Absoluit deloc, cere sfatul medicului.Eu nu pun religia peste, sunt gen : i dont give a fk.
Bine inteles ca prin sex trebuie sa aratam iubirea fata de celalat, sunt total de acord, dar nu veni tu la mine cum ca masturbarea e pacat.O sa o practici si tu, daca n`ai practicat-o pana acum;;].