| Neculai_Andrei_1989 a întrebat:

Care e faza cu ea? Am o fata cu care am niste prieteni in comun. I-am dat add pe facebook si m-am bagat in seama cu ea. Parea sa rada la fazele mele.

Dupa o vad pe strada trec pe langa ea si vad ca se uita in jos si zambea. Cred ca si eu zambeam, dar nu la ea, din alte circumstante...

Eu as zice ca e interesata de mine sau era ceva ciudat cu mine.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se prea poate ca ea spera sa devii mai "curajos", iar zambetul ei sa reprezinte de fapt "invitatia" sau "aprobarea" sa deveniti un cuplu.Ar fi bine/indicat sa nu-ti mai pierzi timpul si sa actionezi, deoarece s-ar putea sa pierzi ceva ce este oarecum deja al tau.

| Neculai_Andrei_1989 explică (pentru corbulalbrosu):

Eram in drum la serviciu si intarziasem deja, daca eram liber ma uitam la mine si o intrebam daca am ceva pe mine de se uita la mine ca sa o bag in seama happy.

| SkyPilot a răspuns:

Un interes pentru tine exista. Deocamdata e greu de spus daca nu vrea sa fiti doar amici, desi eu as inclina catre mai mult. Fa un pas catre ea, incearca sa o invite undeca in week-end. Daca ai sti ce i-ar placea, cu atat mai bine. Un buchet de trandafiri rosii oferit daca accepta ar fi inca un pas in plus.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Neculai_Andrei_1989):

Iti propun sa "incerci" sa-ti faci cat mai repede "un pic" de timp liber atat cat sa reusesti sa-i spui ca ai dori sa o inviti la o plimbare in timpul careia sa puteti discuta in voie. Poti fi convins ca fata te-a remarcat si nu ii esti indiferent, dar pentru a-i arata cat de mult tii la ea este nevoie de un pic mai mult si asta depinde doar de tine.Ea si-a facut datoria. Urmezi tu.