| anonim_4396 a întrebat:

Care este riscul de a ramane insarcinata la o zi dupa menstruatie?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ovulația nu se instalează din a doua zi de la oprirea sângerării!
În cazul tău, este șansă de sarcină de 0.01%, nu șanse foarte mari.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Numai minții copilul, nu se știe cu siguranță când se instalează ovulația. Diferă de la organism la organism întotdeauna există șanse de a rămâne gravidă.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Azµre):

Bună.
Poftim?
Vorbești nefondat!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Îmi retrag cuvintele spuse și o las așa cum e.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Risc minim

Răspuns utilizator avertizat
| DyaNna249 a răspuns:

Daca ai facut-o neprotejat, este un risc foarte mare. Dar daca te-ai protejat, nu este nici o problema.
Cred ca sti ca nu este recomandat sa o faci cand esti pe menstruatie happy

| uncas a răspuns:

Foarte probabil daca actul a fost neprotejat, si bine inteles daca partenerul a ejaculat fara sa-ti spuna.