| sabinutzaa12 a întrebat:

Care sunt sansele sa ramai insarcinata in perioada fertila prin lichid pre-ejaculator? tin sa precizez ca nu inainte de contact nu a avut loc alta ejaculare! multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 27-30%.

| porto89 a răspuns:

Eu am o vb cu care risc sa iau multe stupide.dar e parerea mea si nu ma voi abtzine! mai oameni buni copiii nu se fac cu o picatura. daca un copil s-ar concepe dintr-o picatura de lichid pre-ejaculator.nu vreau sa incurajez pe nimeni si nimic dar am facut dragoste un an jumate fara prezervativ si nu s-a intamplat nimic.repet dupa parerea mea proprie si personala sansele sunt infime sa ramai gravida de la o picatura de lichid.va pup numai bine :*

| Yng a răspuns:

Depinde de organismul tau. shansele sunt de 50 % pentru ca stii bine ca prin acel lichid pre-ejaculator exista si spermatozoizi. cea mai buna metoda ar fi sa folosesti prezervativul sau sa faci sex neprotejat dupa ce ti-a trecut menstruatia. atunci shansele de a ramane insarcinata sunt mai mici. Bafta!

| sabinutzaa12 explică:

Avand in vedere ca pe dupa 10 zile de la acel contact neprotejat in zi fertila mi-a venit ciclu cu 3 zile inainte de ziua normala mai exista sanse sa fiu insarcinta? CM a fost normal cantitativ si ca durata.