| saxobeat a întrebat:

Care sunt semnele clare ca te place o fata?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Atunci cand o fata te place, incearca sa fie cat mai mult in preajma ta, te urmareste cat mai mult cu privirea (mentine contactul vizual), incepe sa se balbaie, se impiedica, este neindemanatica, incearca sa para 'cool', rade la glumele tale (chiar si in cazurile in care sunt mai putin reusite), incearca sa te ajute si se ofera sa faca unele lucruri pentru tine si mereu iti aproba afirmatiile...
De asemenea, mereu va face astfel incat sa fie in locurile unde esti si tu, aparent 'accidental'. Si nu in ultimul rand, va apela la prieteni comuni pentru a afla informatii despre tine.
Deci, daca ai bifate majoritatea lucrurilor astea si in plus, prietenii iti spun ca aduce vorba despre tine, e clar!
Sper ca te-am ajutat.

| DragalinaAngel a răspuns (pentru Rayyy):

Dar daca ea se holbeaza la mine pe furis si cind sintem cu prieteni comuni le zice lor ca nu ma place si cind ii cu cea mai buna prietena a ei ...cai topita dupa mine... deci asa imi zice prietena ei. Deci carei faza

| Rayyy a răspuns (pentru DragalinaAngel):

Hei!
E puţin ruşinos să recunoşti în faţa prietenilor că placi pe cineva, nu? happy

| DragalinaAngel a răspuns (pentru Rayyy):

Man am revenit la tine laughing
Care e mai nebuna de felul iei si de obicei am vazut cand is in spatele ei se uita la mine.Dar i-am zambit si ea mia zambit...doar atata... daca o chem la o plimbare vine, dar la suc nu crying ce zici am vreo sansa?

| Rayyy a răspuns (pentru DragalinaAngel):

Man, mă bucur că ai revenit. Cheam-o la o plimbare, merge și așa.

| ș53fan a răspuns (pentru Rayyy):

Am o intrebare :Luni un prieten de -al meu mi-a sous ca un alt orieten i-a spus ca fata pe care o plac i-ar fi zis ca vrea sa vorbeasca cu mine! Ce aAsta daca este adevarat, cea ar outea insemna? Si asta inseamna ca sunt disperat duoa ea?

12 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Trebuie sa iti dai seama dupa modul in care se comporta cu tine in primul rand.
Iti zambeste mereu cand o privesti
Rade la majoritatea glumelor
Rareori, iti ia apararea in fata altora
Cauta sa stea mai mult langa tine
O fata iubeste flirtul, deci daca te place va face mult asta.
O sa incerce sa iti atraga mai mult atentia.

Bine. sunt fete care devin indiferente in momentul in care plac un baiat

| ș53fan a răspuns (pentru TitiDrLove):

Și este rău dacă fac asta? La ce te referi când spui că devin indiferente?

| DeEa_8789 a răspuns:

1.Se uita mereu la tine!
2.Se uita in ochii tai si cand te uiti u la ea in acel moment, se intoarce cu spatele
3.Umbla pe unde umbli si u
4.Se comporta ciudat cand esti in preajma ei
5.Incearca sa va imprieteniti facand niste gesturi penibile sau mai putin penibile
6.Cand esti langa ea, este aeriana
7. Te evita, dupaceea umbla dupa tine
8.Se inroseste cand te vede
9. Daca te vede cu alta fata, pleaca si nu se uita in spate
10.Cand ii dai frecus iarna, si o tii in brate, ca s-o mozolesti, nu ti-ar mai da drumu
SUCCES IN CONTINUARE!

| Pιxxιε a răspuns:

Pai.de obicei.priviri insistente, iti ia apararea chiar si cand nu ai dreptate, cateodata te ignora, intreaba de tine cand nu te vede o zi, 2, 3//. Rade la glumeletale daca sunt amuzante sau nu. ii place sa stea cat mai aproape de tne.si te intreaba chestii mai intime.tongue Claar ca sa te placa trebuie sa iti cearanr de tel.tongue Sper ca te-am ajutathappy

| mirunaana a răspuns:

Te cauta ca disperatalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti capteze cat mai mult atentia, nu te considera ``prieten bun``, iar cand vorbesti frumos despre alta fata(posibila concurenta) isi va schimba privirea... a ta este!

| catalina_1418 a răspuns:

Pai semnele difera de la o fata la alta, depinde si de fata.Sunt fete care nu arata ca te plac si fete care arata.Semnele clare ca te-ar putea place ar putea fi urmatoarele:se uita mai mereu la tine decat se uita de obicei, incearca sa intre in vorba cu tine, cauta diverse subiecte, iti zambeste, daca sunteti colegi de clasa poate sa iti ceara ceva, sau se aranjeze decat se aranja de obicei, dar parerea mea este ca mai bine ai putea afla chiar tu daca fata te place.Bafta:*