| DeEa_8789 a întrebat:

Care sunt semnele clare ca te place un >baiat?

11 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Zambeste frumos, ii sclipesc ochii, se rusineaza cand te vede.
Acum depinde caci fiecare persoana reactioneaza altfel cand se indragosteste. Unii care nu stiu cum sa iti spuna ce simt si nu sunt destul de maturi, pot eventual sa loveasca o fata sau sa o jicneasca.
Niciodata nu poti fi sigur de sentimentele cuiva, trebuie sa te informezi de la altii pentru a afla daca acel baiat te place sau nu!

| Narfundo a răspuns:

Te priveste insistent/se baga cu tine in seama fara nici un motivtongue

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Daca se uita mereu la tine (mai ales daca se preface ca se uita in alta parte cand te uiti spre el), daca auzi ca a cerut la cineav vreo informatie despre tine, daca zambeste cand te vede, daca incearca sa iasa in evidenta cand esti prin preajma, daca gaseste mai mereu scuze ca sa te bage in seama sau sa vina langa tine. De obicei astea sunt cele mai evidente.
Acum daca vrei sa afli sigur ai putea tu sa treci pe langa el sau sa stai pe langa el ca sa vezi daca se "holbeaza" la tine (dar nu la formele tale, sau mai bine zis numai la formele tale... ci si la tine, la chipul tau, in special la ochii tai in caz ca nu e mai timid). Incerci sa ii zici tu ceva banal sa vezi daca te baga in seama, daca incearca sa lungeasca conversatia (cum ai fi ii ceri o informatie, cum ar fi daca invata unde inveti tu ai putea sa il intrebi de vr-un profesor ceva cu scuze ca are o problema cineva din clasa de la tine cu el si sa stii daca o/il va trece).
In fine, ideea e ca daca el nu face vr-un pas care sa iasa in evidenta ai putea sa il faci tu sa-l faca. In final daca e interesat o sa te mai bage el in seama data viitoare si chiar o sa iti ceara id-ul sau nr de telefon sau o sa iti ceara sa va vedeti in timpul liber (mai ales daca o sa vrea sa se vada doar el cu tine si daca e la scoala si vezi ca isi lasa colegii ca sa vorbeasca cu tine mai mult... atunci te place).
Ar mai fi si altele dar de obicei cam in 90% din cazuri aceste lucruri ies la iveala cel mai des si rapid.
A da. si ar mai fi daca te atinge cat mai des sau sta cat mai aproape de tine.

| Anemona a răspuns:

Pai sunt mai multe semne ca un baiat te-ar placea. In primul rand majoritatea timpului sta in preajma ta si se uita insistent la tine mai ales atunci cand stie ca nu il privesti. Incearca sa te tachineze absolut mereu si cateodata pare deja copilaros. iti zambeste si intra in vorba cu tine sau face glume cu subantales si proaste uneori. cam astea sunt semnele in principiu :* pupici

| Nobodyy a răspuns:

1. Flirteaza cu tine [zambeste, te priveste in chi etc.]
2.Incearca sa afle cat mai multe despre tine
3.[Daca e mai copilaros] Te tachineaza
4.Pe mess vorbeste cu tine
5.Incearca sa sa ia in brate sau sa se apropie de tine
6.Sta cu tine. uneori, mai mult decat cu prieteni
7.Iti propune intalniri
~Yoni.

| showtime1 a răspuns:

1. Rade cand te vede(sau zambeste larg)
2. Vrea sa stea cat mai mult pe langa tine
3. Spune multe glume sau face orice sa fie in centrul atentiei
4. Poate sa-si trimita un prieten sa te intrebe ce parere ai tu despre el
5. te imbratiseaza, sta pe langa tine
Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma eu cand aveam 12-13 ani imi bateam colega de banca.nu stiam de ce atunci. dar o si ajutam la lectii sau o aparam de altii care o necajeau.acuma stiu de ce. o iubeam mai lavy. da nu stiam ca in adolescenta ne manifestam si asa.acuma stiu dar e tarziu.as da timpul inapoi macar sa-mi cer iertare.

| FeraruAndreea a răspuns:

Uite la mine a fost urmatoarea poveste si uite ce am facut:am inceput sa vorbesc cu niste prietene si sa aflu cate ceva despre el apoi am stat in toate pauzele pe holul scolii(avand clasele alaturate fireste ca ne mai si intalneam) dar totusi el nu imi stia decat numele pentru ca il stie la toata clasa... deci am tot stat prin preajma lui cateva saptamani doar uitandu-ma la el sa vad daca ma vede si la un moment dat chiar mi-a zambit i-am zambit si eu si apoi am aflat de la o colega al carei frate mergea la football cu baitul pe care il plac si astfel am aflat ca ma place si el. Sfarsit!

Fundita?!?!?!?

| sandokan_7541 a răspuns:

Iti face cu ochiul

Răspuns utilizator avertizat
| pupsaic a răspuns:

1. Pupilele i se dilată când te soarbe din priviri.
2. I se umezesc ochii când te priveşte.
3. Îţi scanează faţa când purtaţi o discuţie.
4. Când îţi zâmbeşte o face cu toată faţa.
5. Îşi atinge faţa în timpul conversaţiei. Îşi aranjează ţinuta.
6. Când vorbiţi faţă în faţă se apleacă deasupra mesei, spre tine.
7. Are trunchiul şi picioarele orientate către tine.
8. Îţi invadează spaţiul personal, deci se aşază la mai puţin de jumătate de metru de tine.