| Andrəi a întrebat:

Cat ar putea dura sexul la 14 ani avand in vedere ca de 2 luni nu m-am masturbat si voiam sa-mi iau un spray pentru întârzierea ejacularii.
E bun de ceva?
O s-o doara sau o sa ma doara?(Avand in vedere ca suntem amândoi virgini)
Daca din greseala ejaculez in ea (avand un prezervativ o pot lasa gravida?)
Am zis sa incepem cu un petting avand in vedere ca nu ne-am mai vazut de 5 luni, e ok petting-ul sau sa avem un preludiu cu sarutari, atingeri etc?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Un petting cu o durata mai lunga si garnisit cu de ''de toate'' se poate aprecia ca reprezinta de fapt acelasi lucru cu preludiul.
2.) Prezervativul a fost inventat cu scopul/rolul de a se putea intretine contacte sexuale in fiecare zi a ciclului menstrual, adica oricand, indiferent de perioada ciclului : fertila sau netertila. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este produs si este folosit de catre barbati exact cu scopul de a putea ejacula inainte de a scoate definitiv penisul din vagin, fiindca in acest caz barbatilor le este permis sa ejaculeze inainte de a se fi terminat sexului, adica sa continue sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg/intact pana la terminarea sexului.Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca sperma ejaculata ramane in prezervativ fara a curge afara, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina.
3.) daca fata este virgina si nu a practicat niciodata masturbarea intravaginala nici macar prin asa numita ''degetica'', atunci in mod sigur va apare durerea care poate fi insuportabila in cazul in care esti dotat cu un penis mai ....acatari laughing In cazul tau pot sa apara senzatii dureroase insa numai daca penisul iti este afectat de fimoza, sau vei actiona violent, brutal sau... in forta.
4.) Indiferent daca si ce ai de gand sa/sau vei si folosi, sau pe ce perioada de timp ai de gand sa te vei abtine de la activitatea de masturbare, probabil ca primele cateva incercari (imposibil de anticipat numarul) vor fi foarte scurte. Dar acest lucru nu trebuie sa te demoralizeze deloc, fiindca pentru prima data, exact la fel au patit majoritatea baietilor.
Multa sanatate!

| Plato a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Acolo la ginecologie va invata sa ajutati copiii de 14 ani?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Plato):

Explicatiile oferite de mine se adreseaza tuturor indiferent de varsta, din moment ce materia Educatie sexuala NU este predata in minunata scoala romaneasca din cauza bisericii retrograde Romane, si a unora care au gandirea mai mult decat ....ingusta. rolling on the floor

| Plato a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cred ca ar trebui totusi sa tii cont de varsta.

17 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pana mea... vrei sa fii performer sexual la 14 ani?

| SkyPilot a răspuns:

Putin sau mult.

| Plato a răspuns:

Am propriile opinii, nu trebuie sa-mi spuna "tarile civilizate" ce sa cred. Daca esti si medic sau ceva si sustii relatiile intre copii de 14 ani e chiar ingrijorator.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Plato):

Inainte de a mai comenta aiurea si inutil citeste si ia-a aminte de cele transmise de un copil;
https://www.tpu.ro/......ra-dat-de/
Este foarte bine ca NU sunt prea multi cu astfel de... opinii. =))

| Plato a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Un copil de vreo 12 ani ce se uita la porno, minunat. Una e sa-i spui ce-a patit sau ce i se intampla si alta e sa-i instruiesti cum se face la 14 ani.

| Yurisa a răspuns:

Intrebarea cred ca era "Sunt destul de matur sa fac sex la 14 ani?"
Raspunsul este nu, iar daca pui asemenea de intrebari, clar nu esti pregatit de asa ceva. Educatia sexuala pe Pornhub sau xnxx nu te ajuta

| Andrəi explică (pentru Yurisa):

Tocmai am zis ca am lasat pornografia si aceasta fata imi zisese ca vrea sa vina la mine, eu ii zisesem ca o sa ne uitam la un film cu sora mea si aceasta mi-a raspuns ca vrea sa facem altceva noi doi doar noi doi nu se ne uitam la film si sora mea sa nu fie acasa daca se poate cat despre educatia sexuala de pe pornhub nu vad ce legatura are nu sunt matur la 14 ani sa fac sex dar nici ipotent si daca te refereai la minte iti zic eu ca gandesc la 14 ani ai mei

| Plato a răspuns (pentru Andrəi):

Crezi tu ca gandesti. iti zic eu ca habar nu ai cu ce se mananca viata. Sfatul meu e sa nu cumva sa faceti asta la 14 ani, cu siguranta NU sunteti pregatiti, e mult, mult prea devreme si foarte inoportun.

| Yurisa a răspuns (pentru Andrəi):

Nu am zis ca esti impotent laughing

| Andrəi explică (pentru Plato):

Daca tu ai de gând sa te dezvirginezi la 50, 100 sau 14 ani e problema ta in cazul asta a mea deci fi tu old school dacă nu esti căsătorit si esti virgin dezvirgineaza-te dupa nunta

| Plato a răspuns (pentru Andrəi):

Se pare ca e o urmare a proastei educatii primite din familie. Tu esti pe banutii parintilor, la 22 te pun in patut, papi tot din farfurie ca daca nu ai problemute, deci nu-mi zice mie ca e viata ta. La 14 ani esti un copilas, care ar trebui sa aiba o atitudine revizuita. Sper ca m-ai putut urmari si nu ai ratat lego ninjago.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Mai asteapta vreo 2 ani

| gheorghe699 a răspuns:

Ce preocupari savante ai! la 14 ani? spray pentru intarzierea ejacularii...dar de scoala ce spui? ai auzit de gazeta matematica, de citit o carte? asta-i scoala, sex la 14 ani, sa ne m-ai miram?

| iDoNotKnowWhoiAm a răspuns:

Lăsați mă băiatu în pace. Dacă ei vor să înceapă de tineri care e problema voastră? Nu te chinui cu spray-uri și artificii de astea. Prima dată nu ține mult oricât de zmeu ai fi, dar la al doilea număr vei vedea că e mai bine, te controlezi altfel. Nu uita de prezervativ, e o măsură absolut necesară. Seară faină.