| VadChestiiCiudate a întrebat:

Sunt foarte ingrijorat, m-am masturbat prima oara după ceva timp și acum mi-a ieșit capul full din piele, gen era dat de ață aia in jos când era în erect, după ce am terminat masturbarea capul nu s-a retras complet. Gen el rămânea și restul pielii se ducea in jos normal, acum (după 3 ore s-a strâns pielea jos mai mult decât era normal și capul penisului nu este acoperit cu pielea aia) și el este rece cu o nuanta de mov și puțin umflat și pielea aia care trebuia să îl acopere (care e la același nivel cu prepuțul ) este roșie și cumva îndreptată spre exterior). Îmi este frica, tremur, nu știu de ce când mă uit la xxx nu vrea sa se "scoale". Ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care inelul fibros care exista in capatul cel mai extrem al preputiului are deschiderea foarte ingusta si din acest motiv decalotarea completa a glandului ai reusit sa o faci mai fortat, in acel caz este posibil ca acel inel fibros sa se fi ''blocat'' in santul balanopreputiala, (adancitura existenta intre glandul si trunchiul penisului) si astfel sa se produca afectiunea foarte grava denumita PARAFIMOZA. Prin blocarea preputiului pe trunchiul penisului se produce fenomenul de gatuire si blocare a circultatiei sangelui prin penis, tumefierea si umflarea excesiva a glandului. Daca presupunerea rezultata din descrierea ta este corecta si penisul nu isi revine la starea normala in decurs de 2-3 ore, in acel caz interventia medicala sau chiar chirurgicala devine absolut necesara si obligatorie. Multa sanatate!

| VadChestiiCiudate explică (pentru corbulalbrosu):

Ok, am vorbit cu părinții și după am fost la doctor unde s-a rezolvat totul, merci pentru timpul depus în acest mesaj și că mi.ai dat un semnal de alarma, bine că există oameni dornici sa ajute alți oameni. Noroc in toate!

3 răspunsuri:
| All4QuestionS a răspuns:

Fa o baie calda (spala-te bine, mai ales acolo) si mai ai rabdare pana maine, in principiu isi va revenii la normal si nu este nimic grav (am patit ceva de genu), nu ti se mai scoala pentru ca esti speriat probabil, nu alta laughing

| VadChestiiCiudate explică (pentru All4QuestionS):

Ok, totuși îmi este frică... sper sa fie cum zici tu