| Samariteanul a întrebat:

Cat dureaza o partida de sex in mod normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In teorie se considera ca actul coital ideal are durata de circa 5-7 minute, suficient ca cei 2 parteneri sa ajunga la starea de placere, extaz si satisfactie. Asta in cazul oamenilor sanatosi si perfect normali d.t.p.d.v. big grin

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cât au chef ambii parteneri și cât îi ține. Depinde și dacă are ca scop sau nu ejacularea. Dacă partenerii pun accent sau nu pe preludiu. Dacă se dorește doar actul penetrării sau vorbim și despre mângâieri, sărutări, sex oral. O partidă bună ar trebui să dureze cel puțin 45 de minute zic eu. Una care să te hrănească la nivel emoțional, spiritual, indiferent că se dorește și finalizarea, eliberarea energiei prin orgasm, sau nu.

| sweetys a răspuns:

Pentru un act sexual ideal sunt necesare între 7 şi 13 minute, în timp ce între 10 şi 30 de minute raportul a este considerat "prea lung". Cam asa spun studiile. Depinde de la persoana la persoana cat ii place.

Răspuns utilizator avertizat
| TediiL a răspuns:

Depinde
10-20 de min

| TheWisest a răspuns: