| anonim_4396 a întrebat:

Ce anume trebui sa faca un cuplu in timpul preludiului sexual?

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

În timpul preludiului ar fi de preferat ca fiecare să facă ceea ce simte, în așa fel ca să-și trezească instinctele, pasiunea...

Preludiul poate fi și un flirt, și un dans pasional, și un schimb de complimente, și o înghețată mâncată în doi, și un masaj, și un film pe semi-întuneric, și o melodie erotică, și o poezie...

Nu există "trebuie" când e vorba de sex. Farmecul lui este libertatea pe care ne-o oferă...libertatea să facem tot ceea ce simțim.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru NOname):

Si citez:"Preludiul poate fi și un flirt, și un dans pasional, și un schimb de complimente, și o înghețată mâncată în doi, și un masaj, și un film pe semi-întuneric, și o melodie erotică, și o poezie... "happy
-Tare interesant mi s-ar parea sa aud un baiat/barbat spunand astfel de lucruri frumoase (desi putin probabil sa traiesc s-o mai aud si pe asta), tu esti fata/femeie, pe tine te mai inteleg...dar unu-i baiat respectiv unu-i barbat daca i-ai spune care este si idea ta de preludiu ti-ar rade in fata, deoarece ei prin preludiu nu pot intelege decat asa:atingeri, saruturi ori sex oral.
Mie una chiar mi-a placut mesajul "ca se mai poate intelege si altceva prin preludiu" dar ai vazut si tu cum au ras unii idioti (numai stau sa ma abtin) la comentariul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Jυsтℓσяγ):

O fire romantica, un vals sau un tango se pune?hee heehee hee

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Le ai cu punctele cardinale?laughing

| anonim_4396 explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Eu intrebat sincer, daca vrei sa ma trimiti undeva unde nu mai am loc... te invit la alt dans tongue

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o gluma, cat despre intrebarea ta...da, se pune.
Dar acum nu toti stim vals ori tangohappy
Ps. Cine ma exact era firea romantica? ca n-am inteles...

| anonim_4396 explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Tu, daca nu sti te invat, daca nu poti te ajut iar daca nu vrei o sa te joc o perinita de-ti sar fulgii laughing

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, numai sa-mi spui cand incepem lectiile dom professorlaughing

| anonim_4396 explică (pentru Jυsтℓσяγ):

N'am sa uit, sa-mi controlez agenda si te anunt, k? kiss

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, o seara buna.

| anonim_4396 explică (pentru Jυsтℓσяγ):

et pour vous

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci.

| Jameson a răspuns:

Preludiul e ca o masa cu cinci feluri de mancare

Rasfata-te, gusta un pic din fiecare. Dar nu manca prea reede. Mai ia o pauza, mai „imbuca" ceva. Puteti incerca si ceva „fast-food", dar sa nu va saturati. Daca vreti o partida de sex de calitate, preludiul este esential pentru femei. Preludiul este ca un joc in care oferi, primesti si seduci.

Preludiul e ca un film

Daca habar n-ai cum sa incepi un preludiu, imagineaza-ti doar cum ai regiza o scena de dragoste dintr-un film, in care voi detineti rolurile principale. Ai aici un exemplu de scenariu, pentru a-ti usura munca. Iti asezi partenera pe spate si o saruti pe tot corpul, de sus pana jos. La inceput, evita sanii si partile erogene. Stii ca nimanui nu-i plac filmele unde totul este dezvaluit in primele 5 minute. Poti continua apoi cu un masaj. Nu e nevoie de unul profesionist, pur si simplu atinge-o si fa-o sa-si doreasca mai mult.

Puncte forte ale preludiului

Dupa ce ai mangaiat-o, poti trece la saruturi pe sani si gat. Foloseste-ti degetele pentru a te juca cu sfarcurile si lobii urechilor. Daca devine nelinistita, inseamna ca faci ce trebuie. Continua s-o stimulezi, chiar daca ea vrea sa treceti la pasul urmator.

Faceti cu randul

Bineinteles, preludiul nu inseamna ca unul doar ofera si celalat doar primeste. Desi, in general, el este asociat cu incalzirea femeii, ele este foarte placut si pentru barbati. Ar trebui sa faceti cu randul, acest lucru va prelungi placerea pentru amandoi si va va conduce catre o partida de sex cu adevarat incredibila.

| NOname a răspuns (pentru Jameson):

Ar fi bine să folosești ghilimelele, când citezi pe cineva, și să oferi și sursa, altfel se numește "furt de inteligență".

Te ajut eu.
http://stirileprotv.ro/......uitat.html

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Auch! laughing

| Jameson a răspuns (pentru NOname):

laughing

| NOname a răspuns (pentru Jameson):

Ce anume găseşti amuzant?

| Jameson a răspuns (pentru NOname):

Nimic, asa mi-a venit mie sa zambesc.

| NOname a răspuns (pentru Jameson):

Ok.

| neutrino a răspuns:

Puteti gusta o portie de dulceata si un pahar cu apa rece.

| pisicutzamik a răspuns (pentru neutrino):

Sa stea pe wc toata ziualaughing..pai ala mai este preludiu sau se cearta care sa intre primul la wc rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru pisicutzamik):

bine punctat laughing

| pisicutzamik a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing kisskiss

| anonim_4396 explică (pentru pisicutzamik):

mwaaaaiii blushing, m-a sarutat un ingeras dulcehee hee

| Iunona a răspuns:

Te pregatesti de o noapte in doi? In general in calea dragostei stau hainele. whistling

| anonim_4396 explică (pentru Iunona):

hienele?

| Iunona a răspuns (pentru anonim_4396):

Toalelelaughing ca daca zic zdrentele ma intrebi de vagaboante!