| uglyCORPSEbride a întrebat:

Ce este frumusetea?

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Majoritatea oamenilor consideră că frumuseţea se re/găseşte în aspect. Poate fi adevărat în proporţie de 20/%.Dar sunt lucruri mai importante decât aspectul.Cum ar fi un gram de cultură generală, un gram de inteligenţă emoţională, o doză mare de maturitate şi o urmă de respect.Frumuseţea se poate vedea în privirea celui care iubeşte, celui care încă speră după suferinţe infinite, celui care oferă fără să ceară nimic în schimb.Frumuseţea de regăseşte într-un zâmbet oferit la n lacrimi, o vorbă spusă în tăcere, o privire la 2 ochi închişi, încredere pentru teamă şi iubire pentru a umple un gol imens.Asta înseamnă frumuseţe.Să apreciezi lucrurile mărunte.Cel puţin asta înseamnă frumuseţe pentru mine.

| Cătălina a răspuns:

Depinde din ce unghi vrei tu sa privesti frumusetea. Cea interioara este cea pura pe care putini o dobandesc sau o au. Degeaba esti o persoana frumoasa pe dinafara, daca in interior esti rautacios si invidios.

| ynna93 a răspuns:

Frumusetea este de doua feluri: una interioara, care inseamna sa ai cat mai multe calitati bune si cea exterioara care inseamna sa arati foarte bine, sa ai trasaturi placute. Asta e parerea mea.

| neutrino a răspuns:

Cineva a spus ca nu-i frumos cei frumos, e frumos ceea ce-mi place mie.

| roxiada a răspuns:

Tin sa cred ca frumusetea este ceea ce vrea inima sa vada...frumusetea nu tine cont de normele sau standardele care mai direct sau indirect ni le impunem sau ne sunt impuse de societate! frumusetea este ceea ce vrei tu sa fie!

| Anonnymous a răspuns:

"Frumosul e in ochii celui ce priveste" - asa spunea tata Shakespeare si, nu stiu de ce, dar tind sa-l cred pe el. Frumusetea e ceea ce iti place tie si ceea ce te satisface pe tine din punct de vedere estetic. Traim intr-o lume in are frumusetea tinde sa capete valente general valabile, etichete si nu cred ca e cazul. Un exemplu: In Amsterdam, o sa gasesti curve de toate felurile. Ei, bine, imagineaza-ti ca unele sunt negrese de 120 de kg si 1, 50 m inaltime. Cand am intrebat ce caut respectivele in vitrina, mi s-a raspuns scurt si la obiect: Ai fi socata sa afli ce bataie e pe astea! Pentru ca unii oamenii le considera frumoase si atragatoare, in timp e altora le plac fetele foarte slabe. Frumusetea e o floare, un rasarit pe o plaja pustie, un zambet sincer, un sarut intre doi batrani ce se iubesc ca in prima zi, frumusetea e tot e ne inconjoara si inca ceva. Frumusetea e ceea ce vrei tu sa fie frumos, cum urat e ceea ce tie, estetic, nu-ti place.

| idonnotexistiamnothere a răspuns:

Uita-te la poza mea de profil. Asta e frumusete.

Întrebări similare