| AlinElle89 a întrebat:

Ce faci ca sa-l uiti mai repede? cryingDupa cat timp uiti o persoana?

Răspuns Câştigător
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Ce faci? in primul rand daca nu-l uiti pur si simplu, ar trebui sa iti auto-impui asta. La mine asa a mers. Mi-am spus ca de azi nu-l mai caut, cand ma gandesc la el, ma opresc si incep sa fac altceva, nu vorbesc despre el, etc. Nu exista o perioada limita in care sa-l poti uita. Eu pot spune ca l-am uitat pe un baiat in max 3 luni(l-am iubit mult), deoarece mi-am dorit mult asta, si mi-am ocupat timpul, ca sa nu ma gandesc la el... pur si simplu l-am considerat mort pentru mine. Cu un alt baiat in shcimb, mi-a fost mai greu, deoarece nu prea puteam sa-l evit complet deoarece eram prieteni, asa caau trecut 6 luni(cam mult, stiu), dar totusi pana la urma da rezultate daca esti puternica, insisti, esti optimista si sincera totusi in acelasi timp cu tine. Mult succes!

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Cu cat te gandesti mai putin la el cu atat il uiti mai repede, fiindca amintirile chiar daca nu se vor sterge vor ajunge in inconstient si vor fi mai greu de reactualizat, asa ca ocupa-ti timpul cu tot felul de activitati care sa nu iti permita sa te mai gandesti al el.
bafta! :*

| cosmina05 a răspuns:

Depinde de ceea ce faci.de exemplu daca stai inchisa in casa si nu discuti cu nimeni, vei uita foarte greu. dar daca vei citi, sau sa iesi in parc cu prietenele, etc(ideea e ca sa ai ocupatie), uiti mai usor.in maxim 2 saptamani cred.

| Alleksandra a răspuns:

Pai daca l-ai iubit cu adevarat o sa dureze o perioada de timp. Dar se poate ca golul din inima sa fie umplut de alta persoana.Sau poti sa il uiti cu ajutorul parintilor si a psihologului scolar.Nu e nimic de ras in astawinking

| Dyutzzah a răspuns:

Nu poti uita pe cineva cand vrei tu... daca iubesti o persoana enorm nu o poti uita ...iti vei aduce mereu aminte de clipele petrecute impreuna, mai ales cand treci prin locurile in care ati fost impreuna, dar poate fi si ceva trecator, incearca sa casesti pe cineva care sa te merite sa te aprecieze si sa te iubeasca si vei reusi cu timpul sa treci peste trecut, totusi trecutul e trecut si nu poti schimba nimic, sti cum daca incerci sa refaci relatie e ceva de genu ciorba incalzita nu mai are acelasi gust'' oricum succes:*

| Vanilla_7184 a răspuns:

Câte întrebări de genu sunt, doamne. rolling eyes
Păi, deşi e greu, foarte greu să-l uiţi, trebuie să incerci să ieşi afară cu prietenii, să renunţi la tot ce îţi aminteşte de el. Şi cu timpu vei lăsa toate amintirile in urmă, si aşa îl uiţi. Ştiu că e greu, dar altceva nu poţi să faci. Şi oarecum, dacă vă mai întâlniţi pe stradă, îl saluţi, aşa fără chef de vorbă, şi să vorbeşti cu el indiferent, altfel tot iţi zici in sine că uite, poate poate mai iese ceva.NU! dacă vrei să-l uiţi, uită-l.
Go ahead. big hug

Vanilla.

| xXBernaXx a răspuns:

Hi!big grin depinde cat de mult l-ai iubit daca n uai tinut asa mult la el il vei uita usor daca l-ai iubit cu adevarat iti va lua timp, dar pentru al uita ar trebui sa te gandesti la altceva. ar trebui sa iesi cu prieteni sa uiti de el, sa nu stai retrasa pentru a te gandi la el, pentru al uita si mai repede ar trebui sa-ti gasesti altulbig grin plsss funda