| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna bisexual si transexual?

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Bisexual are două sensuri.
BISEXUÁL: Care dispune de organe de reproducere ale ambelor sexe; hermafrodit, bisexuat, androgin.
bisexuál, -ă : Care întreține relații sexuale cu ambele sexe;
TRANSSEXUÁL: Referitor la trecerea de la un sex la altul.
Adică acei oameni care apelează la operaţii ca să îşi schimbe sexul.

8 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Da am auzit azi la televizor la stiri despre acesti oameni numa ca o spus si despre lesby si homosexual dar eu asta stie cei dar aceste doua notiuni nu stiu ce inseamna

| MarioOnette a răspuns:

Dar eu doar m-am interesat cartof ce esti, dar mersi pentru raspuns

| MarioOnette a răspuns:

Stii ceva nu vreau sa te numesc pentru ca nu te cunosc si nu am fost asa educata dar mai bine catati de treaba ca eu cu oameni ca tine vorbesc scurt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde in ce context e folosit, bisexual mai poate fi si cel care are atragere sexuala de persoane de acelasi sex fara a fi hermafrodit, eu cred ca traducerea din dex este eronata la maxim, transexual este ok cu ce ti-a explicat TMcn

| Leutzbv a răspuns:

Tu vorbesti serios?

| Dany_Daniel_1998 a răspuns:

laughing) bai copile mai cresti si tu si invata

| de2ed a răspuns (pentru Dany_Daniel_1998):

ROFL spuse ala din 98 laughing ai doar 13 ani si il faci pe ala copile?laughing