| ilovemusic10 a întrebat:

Ce inseamna dragostea adevarata? love struck

Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Despre iubire putem avea mai multe pareri:

a iubi pe cineva presupune sa te sacrifici pentru celalalt;
a iubi inseamna a-l poseda pe deplin pe celalalt;
a iubi inseamna a-i demonstra in permanenta prin fapte, cadouri, alte acte ca este iubire;
a iubi inseamna a percepe magia iubirii;
a iubi inseamna a nu insela;
a iubi echivaleaza cu a te refugia intr-o lume rupta de restul;
a iubi inseamna a simti intens pentru o persoana pe care o vei pierde candva;
a iubi inseamna a te simti mereu vesel;
a iubi inseamna a te preocupa permanent de celalalt;
a iubi inseamna speranta;
a iubi inseamna suferinta.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o "fericire" pe care o atingi fara sa stii dupa multi ani de convietuire cu partenerul de care esti intotdeauna indragostit. Realizezi fenomenul, de obicei, dupa ce soarta te incearca la situatii deosebit de grele.Din pacate exista cazuri cand realizezi ca te-a adiat dragostea numai dupa ce te-ai despartit, dupa ce ati stat impreuna multi ani. Multi tineri cred ca atunci cand s-au indragostit, iubesc nebuneste. Sa nu-i dezamagim!

| horansgang a răspuns:

Atunci cand chiar iubesti pe cineva. smug
Siii, Awci! Cateodata chiar doare sa afli ca nu e reciproc. sad

| adrianamara a răspuns:

Dragostea adevarata e atunci cand oferi fara sa astepti nimic in schimb iar apoi te intrebi,, de ce am facut eu asta? oare chia merita?,, atunci cand ierti atunci cand in viitor toate lucrurile bune sunt legate de el

| r3ally a răspuns:

Cand vei ajunge sa iubesti pe cineva cu adevarat vei sti ce inseamna. happy

Răspuns utilizator avertizat
| LouLi a răspuns:

Sex & Vodka! smug

| AndreiS25 a răspuns:

laughing ori cine iti da un raspuns la intrebarea asta inseama ca habar nu are big grin