| IoNeLaLoVe a întrebat:

Ce inseamna pentru voi dragostea(adevarata)?

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

Dragostea adevarata e atunci cand am nevoie de perechea mea tot timpul.atunci cand te simti super langa ea.cand simti ca nicaieri nu te simti mai bine ca in bratele ei(lui). cand chiar daca esti obosit pana in varful degetelor dar tot iti faci timp si dispozitie sa iti vezi partenerul si sa ii mai duci si eventual un cadou.cand esti dispusa sa iti dai si viata pentru respectiva persoana ca sa fie fericita."atunci cand iubesti pe cineva cand ai ajuns sa vrei sa ii dai ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti"acest este un citat de Octavian Paler. sper ca te-am facut sa intelegi

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dragostea adevarata o simt de fiecare data cand ma uit in oglinda

| DevilLife a răspuns:

Dragostea adevarata reprezinta totul! Intelegere, comunicare, puterea de a ierta, slabiciunea de a gresi, placere, distractie, seductie, durere reciproca, bucurie reciproca...pentru mine asta inseamna.

| Raisa a răspuns:

Caca.

| muzicalBoX a răspuns:

Chestia asta nu mai exista de multtongue din puntul meu de vedere

| ColorGirl a răspuns:

Pai la mine dragostea adevarata se bazeaza pe sinceritate, romantism si increderetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea adevarata

| ofatacuvisurimari a răspuns:

Nu mai exista asa ceva. din pacate.