| Nelly07 a întrebat:

Ce inseamna "dragostea adevarata"? Sau exista asa ceva doar in filme?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Bineinteles ca exista... daca ai norocul sa gasesti persoana aceea care sa te completeze, sa te simti fericit si implinit doar privind o, sa fii trist cand e departe etc. E greu de descris in cuvinte asa ceva. N ai cum sa stii ce inseamna pana n o traiesti tu insuti.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te vei lamuri dupa ce vei fi dezamagit

| OldSoul a răspuns:

In opinia mea "dragostea adevarata" e dragostea care invinge orice obstacol intalnit, dragostea care trifumfa mereu.

| alina2k18 a răspuns:

IN filmewinking
DAR... viata bate filmul iNTOTDEAUNAwinking

| EcceHomo a răspuns:

Dragostea adevărată este dragostea necondiționată.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Dragostea adevarata este atunci cand cineva te vede la cel mai rau stadiu al tau, dar te ajuta sa ajungi cea mai buna versiune a ta, cand ti se dedica. Nu ii este rusine de tine si are incredere in tine mereu.

| thereisnothingleft a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

Asta mi se pare cea mai buna definitie a dragostei adevarate.Din pacate, ceea ce ai descris tu acolo e ireal.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns (pentru thereisnothingleft):

Depinde de om. La mine e cat se poate de real.

| Anonimaa56 a răspuns:

Eu nu cred în ea, cred doar în atracție fizica. Dragostea aia mare e doar o iluzie care peste un timp va dispărea. Și dacă exista, nu toate persoanele au parte de ea!
Sper ca te am ajutat!?