| raluk27 a întrebat:

Ce inseamna in concret "baiat rau" ( din expresia:"Fetelor le plac baietii rai")?
Un baiat care fumeaza, se drogheaza, injura, are probleme cu legea, e certaret si sare la bataie sau unul care e "rau" la modul ca e un tip care stie ce vrea de la viata, se zbate sa-si depaseasca conditia, sa castige un ban, e hotarat, are demnitate si nu se lasa usor calcat in picioare?
As dori raspunsuri cat mai la obiect. Multumeschappy

26 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Mda...eu prin"baieti rai" inteleg genul acela care:nu sunt rusinosi, bineinteles ca sunt stapani pe situatie, stiu cum sa cucereasca o fata si sa o faca sa se simta bine impreuna cu el, mai sunt si cei celor care nu le frica de nimic, mai bine zis nu dau inapoi de la nimic si bineinteles toate carecteristicile pe cate le-ai descris tu in ultimile 2 randuri.Ce ai spus in primile randuri sunt genul, sa le zic asa ratati care nu stiu nimic despre viata, asta in afara de faptul ca fumeaza, nu poti judeca omul pentru ca fumeaza asta intra la oricare categoriewinking

| FlyingSoul a răspuns:

In acest context "baiat rau" inseamna baiat dezghetat, indraznet, un baiat cara starneste interesul la prima vedere; un baiat care nu renunta usor la ce si-a propus cu o fata, daca intelegi; un baiat care site sa glumeasca potrivit; nici prea elaborat, nici prea vulgar.

| Azµre a răspuns:

Unul care e "rau" la modul ca e un tip care stie ce vrea de la viata, se zbate sa-si depaseasca conditia, sa castige un ban, e hotarat, are demnitate si nu se lasa usor calcat in picioare?

Deja aici numai vprbim de un băiat rău ci de unul înțeles care are voință, astfel de băieți merită!
Dar ceilalți nu care sunt răi doar cu titlul și n-au pic de voință și respect.

| valentingb a răspuns:

Baiat rau- baiat care isi bate joc de fete, le face sa se indragosteasca de el, le promite multe lucruri, le jura credinta, le duce in pat o data, si dispare. Daca e drogat sau daca e un luptator, nu le incalzeste pe ele cu nimic cand se vad parasite.
Orice fata vede un potential risc intr-un baiat plin de el, indraznet, aparent capabil sa ajunga cineva, care le face sa se simta frumoase,iubite, care spune exact ce trebuie, cand trebuie. Parca o asemenea perfectiune pare ireala, dar ce e viata daca nu risti nimic?

| raluk27 explică (pentru valentingb):

Si atunci de ce se spune ca fetelor le plac baietii rai? Ori fetele sunt sado-masochistethinking

| valentingb a răspuns (pentru raluk27):

Haide sa iti povestesc ceva. Are legatura cu intrebarea. Este un caz real, nu inventez nimic(desi am obiceiul astahappy )Eram in gara, cu niste fete, le cunosteam, fete cuminti, ascultatoare. Si vin 3 baieti, cu "Buna,fetelor" "Oooo dar cum de n-am stiut noi ca sunt atatea fete frumoase aici, veneam mai de mult daca stiam", si alte vorbe frumoase. Baietii, dupa aspect, pareau macho. Camasa descheiata la gat, lant de aur, ceas la mana, increzatori. In 30 de secunde, fetele s-au topit. Cu toate ca unul din ei fuma in timpul ala si unul nu avea dinti in partea de sus(dar avea ochi albastri). Le-au luat numerele de telefon, etc, au mers in weekend la un suc, le-au convins sa bea si putin lichior, si ce crezi ca s-a intamplat cand au mers acasa la unul din ei?
Crezi ca ele nu se asteptau la asta? Ba da, dar au simtit pericolul, senzatia ca traiesc. Si au suferit dupa. Dar pana sa sufere, s-au simtit extraordinar.
Sper ca asta iti raspunde intrebarii.

| raluk27 explică (pentru valentingb):

Da, oarecum. De fapt cred ca la fetele acelea a "prins" tupeul, curajul baietilor de a le aborda. Deseori un baiat bun nu are curajul sa intre in vorba cu o fata si atunci pierde.

| valentingb a răspuns (pentru raluk27):

Cum spui tu. Ai simtit vreodata ca intr-adevar traiesti? Ei bine, asta simt ele. Eu sunt mai linistit, dar am momente cand sunt si eu mai nebun. Si ce crezi? Atunci am mai mult succes. Poate ca si tupeul e bun. Nu ai vrea un bombalau langa tine,nu? Vrei pe cineva care sa iti ofere de toate, o viata minunata, chiar daca riscul il simti, il prevezi.Te gandesti ca nu o sa ti se intample tie, probabil. Nu e nevoie sa raspunzi..gandeam si scriamhappy

| raluk27 explică (pentru valentingb):

Vreau pe cineva alaturi de care viata sa nu fie monotona. Dar asta nu inseamna ca imi plare risculhappy

| valentingb a răspuns (pentru raluk27):

Nu toate fetele au atata minte, Raluca. Ce pot sa-ti zic..Bravo tie! Dar la anii mei,nu prea multi, ce-i drept, am vazut multe, prea multe fete nataflete care au patit-o. Eu pun asta pe seama varstei, a imaturitatii, a lipsei de experienta. Bai-bai! happy

| raluk27 explică:

Ca o completare: daca "baiat rau"= nu este rusinos, bineinteles ca este stapan pe situatie, stie cum sa cucereasca o fata si sa o faca sa se simta bine impreuna cu el sau cel caruia nu ii e frica de nimic, mai bine zis nu da inapoi de la nimic de ce expresia de mai sus are conotatii negative?
E rau sa ne placa un astfel de baiat?

| raluk27 explică:

Egzemplu de om care sufera de Parkinson si nu nimereste literele corecte pe tastatura aka "idolul la femei"?

| raluk27 explică:

Wow! Serios? day dreaming

| raluk27 explică:

E criza si n-am bani de rochiebig grin

| raluk27 explică:

Si de nasi, lumanari si tort?batting eyelashes

| Seby90 a răspuns (pentru raluk27):

E dubios, vezi ca are el rochie... mnah, nu stiu. Daca oi fi vreun homofob, e naspa rau. Cu grija!

Baietii rai presupun ca se refera la indiferenta unora care ii face "don juani". Practic asa o tactica tine la piti din colt de drum.

I still believe in gentlemans...

| raluk27 explică:

Moama, esti si bogat! Dreamy day dreaming

| Seby90 a răspuns (pentru raluk27):

Ai msj privat.

Răspuns utilizator avertizat
| xJustJuss a răspuns:

Un baiat rau reprezinta baiatul caruia nu ii e frica de adevar, se descurca singur, are un vocabular bun, e sigur pe el.happy

| Anonim187 a răspuns:

Aici depinde de fiecare in parte ce intelege prin "baieti rai" happy

| raluk27 explică (pentru Anonim187):

Tu ce intelegi?happy

| Anonim187 a răspuns (pentru raluk27):

Nu-s fata, asa ca la mine nu inseamna nimic laughing

| raluk27 explică (pentru Anonim187):

1. M-a dus in eroare pozahappy
2. Intrebarea nu era doar pentru fete. Pot raspunde si baietii. Tocmai pentru ca ei afirma cel mai des ca "fetelor le plac baietii rai"

| Anonim187 a răspuns (pentru raluk27):

Eu nu m-am gandit niciodata la asa ceva... stiam ca "fetele cuminti prefera tocilarii" iar "fetele tarfe, prefera baietii rai" si crede-ma ca am dreptate happy spun din propria experienta tongue

| Z6 a răspuns:

Extremele se atrag.