Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna pentru tine "iubirea"?

Răspuns Câştigător
| iubireainvingetot a răspuns:

Iubirea un sentiment placut si mai ales daca e prima dragoste, de neuitat:*
Cand iubesti uiti de tot, si faci in asa fel incat sa il/o faci fericit/a.
Cand iubesti cu adevarat risti multe pentru persoana de langa tine, ti-ai da si viata pentru ea.Si indiferent de ce va urma o vei iubi, si indiferent ca va certati va iubiti happy
Iubirea, o lume traita in doi, o lume pentri fiecare traita special fara timp si spatiu!
Sper ca te-am ajutat :* Funda?:*

| Kisie a răspuns (pentru iubireainvingetot):

Daca era intrebarea mea ti-as fi dat funda happy

| 69dacăvrei a răspuns (pentru Kisie):

Ii dau si eu phbbbbt laughing.

| 69dacăvrei a răspuns (pentru iubireainvingetot):

Nu imi apare chestia aia "Declara raspunsul castigator" la tine straight face.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ceva unic si extraordinar de frumos

| ValyCoolBoy a răspuns:

Iubirea nu are o definitie stiintifica. Pur si simplu simti o fericire de neuitat si nu poti sa iti dai sema ce ti'a facut persoana iubita de te simti asa de bine. Iubirea in acelasi timp e sentimentul pe care poti sa il acorzi oricui nu numai persoanei iubite, mai ales mamei, tatalui si familiei; chiar si prietenilor tai. Iubirea e un sentiment care il porti acorda oricui intr'o anumita masura dupa mine! :*

| dragos9234 a răspuns:

O derivatie din instinctul de perpetuare a speciei.

| dragos9234 a răspuns:

Lucrul care ma face sa imi dau viata pentru cel iubit fara sa ma uit in urma.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Un fior care te lasă rece.

| Forev3rAlone a răspuns:

Iubirea este aia care nu te face sa simti fluturi in stomac, si mega-fluturi!
E senzatia cea mai speciala si frumoasa.
Simti ca mereu ai nevoie de persoana aceea, ca nu poti traia fara ea, ca nu te poti supara pe ea...

| slowswag a răspuns:

Ceva unic

| Assu53 a răspuns:

Iubirea este un cuvant greu de definit happy ea nu se defineste ci se simtewinking

| alexandruth a răspuns:

Sentimentul suprem. (vezi CIA)winking

| Kisie a răspuns:

Iubirea este un sentiment care te face fericit dar uneori te face sa si suferi.Nu poate fi spusa prin cuvinte... Eu nu am stiut cum este sa iubesti pe cineva cu adevarat...dar am aflat.

| Maryo1o1 a răspuns:

In cateva cuvinte iubirea e ceva pentru care as da orice. Iubirea este ceva care nu poate fi descris, un lucru minunat pentru mine iubirea inseamna fata care, ma intelege si pe care o inteleg pentru mine nu conteaza absolut deloc aspectul. Iubirea e ceva inccredibil.