| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti cand intr-o relatie, el nu saruta? Suntem impreuna de 2 ani si jumatate. Locuim impreuna de 8-9 luni. Ce ma intristeaza e ca el nu ma saruta cand facem dragoste si eu simt ca nu imi ofera suficienta atentie. Aseara, spre exemplu, m-am simtit foarte aiurea si i-am spus lucrul asta - ca doar ma tinea in brate si ma mangaia/juca doar in zona intima, pe sani si pe burtica, ca doar era drumul intre cele doua. In rest, nimic. Am incercat de 3 ori sa il sarut si m-am ales doar cu un pupat mic, ca atunci cand te saluti cu o colega si va pupati. Probabil dupa vreo 10 minute si-a dat seama ca,, a uitat" sa ma pupe si a vrut sa ma sarute. Evident, l-am refuzat si m-am intors cu spatele. Altceva: desi eu ii fac des, aproape de fiecare data sex oral si imi place, el nu imi face mai niciodata. Spre exemplu, mi-a facut fix acum o luna si jumatate. A mai avut cateva tentative de atunci, dar doar pentru ca i-am mai batut eu ceva apropouri cum ca el nu...dar nu l-am lasat. Pur si simplu nu imi mai place stiind ca face asta din obligatie.
Am inceput sa ma gandesc daca nu cumva isi doreste altceva...Ce barbat care iubeste cu adevarat pe cea de langa nu ar saruta-o? O pupi din cap pana in picioare si inapoi, dragostea se manifesta in special prin saruturi.
Am impresia ca, ca si aseara, doar sta langa mine si ma mangaie in sec pe colo-colo asteptand sa imi vina mie,, cheful" de mai mult, ca pe o masinarie careia ii dai doua chei colo, doua colo si porneste. Caci am uitat sa spun, nu, nu sunt deloc certata cu igiena, ci din contra, sunt destul de stricta in privinta asta, asa ca...o problema ca asta e exclusa din start.
Il iubesc tare mult si stiu sau stiam sigur ca si el ma iubeste, insa in ultimul timp imi pun tot mai des intrebari. Nu mai e la fel cu mine. El imi spune ca spun prostii si ca nu isi doreste altceva, ca sunt tot ce isi doreste si asa mai departe. Pare sincer si are un fel altfel de a fi decat alte persoane(adica nu, nu este fustangiu, ci din contra, familist si dedicat, il vad eu), insa incep sa am dubii si sa imi pun intrebari.
Va rog din suflet, ajutati-ma cu un sfat! Sunt teribil de confuza.
Avem 24 - el si 21 de ani - eu, in caz ca ar conta, ca idee happy

27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o problema, fara indoiala si asa avea-o si eu in locul tau. Cred ca nu e o solutie sa te superi si sa faci pe suparata, mai ales in timpul sau imediat dupa sex. Eu cred in vorbit, de aceea cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa ii spui ce problema ai, dar fara istericale, suparari, reprosuri, amenintari.

caramela
| caramela a răspuns:

Draga mea.
Oare in ziua de azi nu se mai iubeste sincer si curat? trebuie doar pupati /sarutati orice orificiu?
Sincer, nu te judec, dar pune-ti si tu un semn de intrebare.
@NEUTRINO are dreptate, poate un pic cam dur, dar ii dau dreptate.
Respectati-va si impuneti-va niste reguli.
Ma iubesc cu sotul meu de 27 de ani, am fost tineri, dar nu am decurs la astfel de jocuri si si uite ca dureaza aceasta casnicie.
Este dreptul vostru sa face-ti ce doriti in intimitate, dar se poate si fara astfel de practici care eu una nu le accept, dar asta nu inseamna ca as avea dreptul sa fie interzise...
Un om care nu te saruta inseamna ca simte o repulsie fata de persoana adversa.
O zi bunahappy

| grab a răspuns (pentru caramela):

Multi inainte! 50, 75 si racla cu etaj! happy

| caramela a răspuns (pentru grab):

Multumesc frumos, nu imi doresc mai mult decat am, am o casa destul de mare, dar fara etaj, imi doresc doar sa ma tina cel de sus sa ma bucur multi ani de familia mea frumoasa happy

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

"Ma iubesc cu sotul meu de 27 de ani, am fost tineri, dar nu am decurs la astfel de jocuri si si uite ca dureaza aceasta casnicie." nu poti sa compari relatia ta cu ceea ce este in ziua de azi.

| RAY a răspuns (pentru caramela):

Mai rar asa ceva in ziua de azi, felicitarii

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar putea fi bine si in ziua de azi, numai ca, fetele sunt prea curioase in ziua de azi si parintii nu prea isi aduc aportul in educatia lor ne vorbind despre riscurile sexului. nu le vorbeste nici despre cm etc.
O zi bunahappy

| caramela a răspuns (pentru RAY):

Multumesc frumos!

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

"Ar putea fi bine si in ziua de azi" nu prea cred sau mai degraba depinde. in ziua de azi industria porno e destul de mare, fie baiat sau fata pana la 15 ani tot au vazut ceva, pana la 17 18 ani (daca nu incep viata sexuala mai devreme ) au vazut mai multe si cand incep si ei vor sa experimenteze.

in America e nenorocire, majoritatea parintilor isi pun mainile in cap deoarece copii lor nu fac bine 18 ani si deja se duc sa faca filme de genul, nu au chef de munca si asa fac bani usor.

| RAY a răspuns:

2 ani si jumatate e ceva timp si cred ca simte ceva pentru tine e ceva timp,problema e urmatoarea noi barbati stam cu femeile pentru sex sa fie clar el are o tensiune sexuala care se acumuleaza apoi se descarca prin sex, poate ca el nu saruta ca i amintesti de fosta iubita, poate ca nu e obisnuit cu asa ceva,nu stie sa sarute i e frica,poate e doar un brbat care se foloseste de femeie ca pe un obiect sexual si nu considerea ca conteaza satisfacerea femeii,nu stiu nu il cunosc sunt doar ipoteze atat, poate o avut o copilarie traumatizanta si nu vrea sa arate iubire fata de o femeie, poate nu vrea sa se implice asa mult, sta cu tine ca nu are de ales etc totusi cand iubesti saruti persoana aia parerea mea, chiar daca scopul unui barbat e sexul da sa fim sinceri

| neutrino a răspuns:

Facandu-i sex oral, el se intraba pe cine pupa, atunci cand te saruta, si cati metri liniari au trecut prin gura ta, inaintea lui. Asa ca prefera sa nu te sarute. Asa sunt si gandesc multi barbati. O fi bine, o fi rau?

| Saamira a răspuns (pentru neutrino):

Cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine la ce spui. E primul si singurul cu care am avut relatii intime si caruia i-am facut asta. Ti-a trecut prin cap ca nu toate femeile sunt ca cele care probabil ti-au trecut tie prin pat?! Te rog sa te abtii sa judeci unde nu e cazul.

| grab a răspuns (pentru neutrino):

Nu conteaza ce a fost inainte atata timp cat nu ai luat-o de pe centura sa te mariti cu ea. chiar si asa, conteaza fidelitatea si comportamentul din relatia curenta, nu istoricul ei ca doar nu are carte de service ca masina.

| neutrino a răspuns (pentru Saamira):

Saamira draga, inainte de a-ti pune poalele-n cap, pentru a vedea noi, vezi Doamne, ca ai cu ce gandi, mai bine ai reciti raspunsul meu si poate ca vei constata ca nu te-am jignit cu nimic, ci mi-am exprimat, la cerea ta, un punct de vedere. Daca aveam ganduri urate, iti spuneam ca el se comporta asa pentru ca nu doreste sa-si pupe propriul penis si cei ce-l saruta pe el, sa nu aiba impresia ca pupa altceva. Dar nu am asemenea intentii si nici nu ma intereseaza cati si cum ti-au trecut tie (si) prin gura, si nici ce faci in dormitor. Apropo, ceea ce faci tu acolo, ar trebui acolo sa ramana si sa nu iesi pe marginea santului si sa barfesti pe acest subiect, avand apoi pretentia de mare doamna! Repet iarasi, tu ai cerut un punct de vedere, eu ti l-am oferit si pentru ca nu a fost pe "placul" tau, ti-a sarit tandara. Da-mi voie sa-ti urez "O zi buna!'.

| Saamira a răspuns (pentru neutrino):

In primul rand, imi cer scuze ca ti-am raspuns asa, ca mi-a cam sarit tandara, cum s-ar zice happy
Tin sa lamuresc un lucru: da, mi-ar fi placut ca si el sa imi intoarca inapoi acel lucru, insa nu ma deranjeaza atat de tare cat sa nu dorm noaptea. Imi e ok si fara.
Ce ma deranjeaza cel mai tare, ceea ce am vrut sa spun de la inceput si nu prea mi-a iesit este faptul ca ma doare ca nu mai este la fel ca inainte, ca relatia noastra s-a racit usor, ca eu ii ofer atentie cat cuprinde si el mie...ei bine, nu prea. Si aici nu ma refer la,, atentie in pat". Nu. Atentie din toate punctele de vedere, apreciere, imbratisari ca inainte, sa imi faca un ceai cald fara sa ii zic eu, sa imi aduca o floare la cateva luni macar si tot tacamul.
La fel de tare ma deranjeaza ca atunci cand vreau sa vorbesc cu el ceva, nu reusesc niciodata, se supara, se intoarce cu spatele la mine, imi raspunde tot timpul cu,, nu stiu" sad

| neutrino a răspuns (pentru Saamira):

Din pacate sau din fericire, depinde din ce punct de vedere privesti, atunci cand o femeie simte ca ceva nu este in regula cu casnicia ei, de regula nu se insala. Depinde numai de istetimea ta daca si cum poti afla cauza. Nu degeaba se spune ca femeia trebuie sa stie sa fie si putin sireata, dar trebuie sa dai dovada de multa intelepciune cand si cum sa apelezi la aceasta "calitate". Nu neglija nici faptul ca acest subiect, ajuns in gura satului, nu poate fi decat un subiect de barfa. Iti doresc sa fii inspirata in tot ceea ce faci, nu uita ca intr-o relatie cei doi parteneri trebuie in mod continuu sa se (re) cucereasca si dialogul este obligatoriu, si "O seara buna"!

| grab a răspuns:

E usor sa ii zici ca nu te mai simti iubita. mai greu e daca te paraseste sau va despartiti consensual. ce vei face dupa, oare nu ii vei simti lipsa?

| neutrino a răspuns (pentru grab):

Cu siguranta ca te-ai grab-it si ai gresit adresa! Vezi la vecina, ea se ocupa cu sexul oral si a ramas neiubita, pardon, se simte neiubita!

| grab a răspuns (pentru neutrino):

Don'sef, ai inteles ce am vrut sa zic, nu sta nimeni sa ii numere kilometrii cand o iubeste. daca o mai iubeste.
e ca si cum tu ai fi vazut de iubita din prisma numarului de labe pe care le-ai dat pana la ea, laba fiind un subiect la fel de tabu ca oralu...
succes!

| AliGab a răspuns:

Incearca sa excluzi sexul oral...vezi daca te saruta mai apoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci ca sa ti se faca, scopul tau e satisfacerea ta nu a lui. Ok, dar egoismul tau e de asa natura incat ai pretentii si asteptari inaintea faptelor tale. Ceea ce faci tu e sa tii cont de ce ti se face si ce nu. Ia atitudine! Nu-i mai intoarce spatele si pupa-l din cap pana-n picioare.

| Xpressurself a răspuns:

Daca nu te saruta nu-l mai lasa sa faca nimic. tine-l asa cu conditionari pana se obisnuieste sa te sarute. nu-i mai da ce-i trebuie pana nu-ti da si el.
ex: daca nu te saruta asteapta pana vrea sa-i faci oral si atunci il refuzi. daca trece peste oral si vrea sex, il refuzi iarasi. daca-ti da un pupi ca sa te impace il accepti dar la fel refuzi sa-i dai ce vrea pana te saruta cu pasiune, asa cum iti place.
esti femeie, ce-i cu tine, ai ce-i trebuie si nu poti sa-i pui niste conditii?
vrei sex oral, nu-i mai face tu lui oral pana nu-ti face el tie prima data. si tine-o tot asa pana se obisnuieste.

| Saamira a răspuns (pentru Xpressurself):

Si iar nu e bine, pentru ca daca ar vrea sa ma sarute, ar face-o. In cazul in care il refuz din toate punctele enumerate mai sus de tine si apoi ar vrea sa ma sarute, ar fi clar ca ar face-o pentru ca vrea altceva happy

| Xpressurself a răspuns (pentru Saamira):

Ei cum faci tu lucrurile mai complicate decat sunt. mai asculta si de altii.

| Gian a răspuns:

Pfff nu stiu daca asta se poate numi iubire din partea lui cunosc personal un caz asemanator singura diferenta sunt ani de relatie (aveau mai putini) iar răspunsul e Scârbă sau cel putin in cazul cunoscut de mine asta era răspunsul, si da te cred ca la tine e prima persoana căreia ii faci oral da tu la el esti prima persoana căreia ii face normal.

| Batya a răspuns:

Scuza-ma ca-ti zic asa...dar esti cam fraiera ca inca nu iti dai seama ca sta cu tine doar dupa interes pentru ca a văzut ca TU TE-AI PUS PE TAVA LUI. Un barbat are spirit de "vanatoare" si asta inseamna sa fuga dupa prada, nu sa impuste din prima. Care vanator nu se lauda cu o prada luata cu greutate decât una impuscata din prima?

| bobo098 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa discuti cu el despre asta mai ales daca sunteti impreuna de mult asta poate insemna ca nu i se mai pare ceva neobisnuit. Poate ar trebui sa il surprinzi si tu cu ceva.Mai diferit. Oricum, eu zic sa vorbiti despre asta si sa incerci sa afli unde e problema.Succes!