| Abbey7 a întrebat:

Ce parere aveti de reactia asta: "incearca sa devii normala, se pare ca n-o duci prea bine!" la postarea asta http://www.tpu.ro/......un-fel-de/

Reactia am primit-o la alta intrebare. Si chiar nu am inteles, cum adica nu o duc prea bine?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prejudecăţi stupide şi răutăţi gratuite...

Din nefericire, nu există un scut pentru ele. Ar fi bine să-ţi creezi singură unul mental, învăţând să le separi - de informaţii obiective/utile şi eventualele critici constructive - şi să le ignori.
Nu merită să le dai (prea multă) atenţie.

Mai degrabă ăştia care te compătimesc (sau doar mimează) sunt demni de milă. Săracii nici nu realizează cât sunt de obtuzi şi ignoranţi.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Idiot. Nu e nimic anormal la tine. Bucura-te de viata in continuare, si poate o sa te bucuri si de sex si cu barbati si cu femei smug smug.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Reactie tipica oamenilor cu probleme psihice. Trebuie sa-i ignori.

| mihai69 a răspuns:

Homofobie; dacă într-adevăr ești gay, o să ai parte de foarte multă, din păcate.
Sau nu, dacă pleci spre zări mai „luminate" (la minte).

| Alcyon a răspuns:

Nu trebuie sa faci prea mare caz de asta. Trebuie sa te gandesti ca atunci cand deschizi un topic o sa primesti si comentarii negative.

| Abbey7 explică (pentru Alcyon):

Da, accept comentarii negative cat timp sunt justificate. Am intrebat-o ce a vrut sa spuna cu asta si nu a raspuns, a ocolit intrebarea luandu-se din nou de acelasi lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic anormal la tine, e o orientare sexuala pe care inca nici nu esti sigura ca o ai. Nici eu nu inteleg cat de frustrat si limitat trebuie sa fii sa spui ca "nu o duci prea bine".
Vai de capul si de zilele lui/ei!

Răspuns utilizator avertizat
| Alisse a răspuns:

Stupid, nu asculta ce spun altii, consider ca pentru fiecare persoana "normal" inseamna altceva adica ce e normal pentru mine poate pentru altii e anormal. Nu incerca sa te schimbi pentru altii asta e cel mai important. Iar faza cu "no duci prea bine" nu inteleg la ce se refera.