| IoanaIonuca a întrebat:

Ce parere aveti de relatiile la distanta? Credeti ca rezista?

12 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Desigur tu faci sex cu cine ai chef fara sa afle iubi iar iubi face acelasi lucru relatiile la distanta sunt misto pentru ca nu poti afla niciodata cu adevarat ce face partenerul/a in alta tarawinking special daca nimereste intr-o tara unde oamenii au mintea deeschisa

| RAY a răspuns:

Daca vrei sa traiesti din iluzi e un inceput foarte bun o relatie la distanta, parerea mea care am incercat asa ceva e pierdere de timp si o mare dezamagire, acum nu spun ca nu rezista poate una la o mie de cazuri dar cand se intarnesc astia doi in realitate afla ca difera virtualul vs realul

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Dacă chiar știi să cunoști omul să știi că nu te va surprinde când îl cunoști în real și îți spun asta din propria experiență.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mi se pare un mod placut de a socializa dar si o inutila pierdere a timpului liber, fiindca in marea lor majoritate aceste relatii virtuale nu se finalizeaza in mod concret printr-o relatie reala.

| Emilian65 a răspuns:

In general relatiile la distanta nu rezista.

| seth2016 a răspuns:

Relatiile la distanta se practica din ce in ce mai des. Uneori partenerii se si casatoresc si traiesc un an si mai bine la distanta.

Cat de bine merge relatia depinde de voi. Comunicarea sanatoasa (in nici un caz prea des, gen de cateva ori / zi) si intalnirile mai dese fac bine relatiei (de ex. in fiecare weekend).

Daca ati stabilit un deadline relatia la distanta poate fi OK.

Daca apelezi la o relatie la distanta fara deadline si pentru ca e mai comod, nu e foarte OK. Mai bine consuma energia pentru o relatie apropiata.

| UzOm a răspuns:

Relația la distanță se aseamănă cu un vânt. Vine pe cur și se risipește.

| MrCaNaByS a răspuns:

Salut,clar o relatie la distanta nu poate rezista, e o pierdere de timp.

| T0T a răspuns (pentru MrCaNaByS):

Nu fii așa sigur cunosc și pot zice că și eu sunt un contra exemplu la ceea ce spui tu.
Ca să răspund și la întrebare, relațiile la distanță rezistă cu condiția ca după câteva luni maxim să vă și întâlniți și să existe iubire, încredere și sinceritate.

| viperra a răspuns:

Depinde cata incredere are o persoana in cealalta si invers, daca au incredere unul in altul, rezista.Si sunt foarte frumoase, poate chair mai frumoase decat astea.

| Axde a răspuns:

Rezista doar daca ambii au vointa si se iubesc.

| darck0dreams a răspuns:

Doar daca practicati infidelitatea negociata adica ea se culca cu altul si iti spune da si tu te culci cu alta da ii spui si va abtineti pana pastrat numarul infidlitatilor egal