| sadhasdsd2i235235 a întrebat:

Ce provoaca masturbarea execiva?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ar putea cauza surmenare, de asemenea poate cauza durere/sensibilitate la nivelul membrului, sindromul de tunel carpian (durere sau amortire in mana, palma).
De asemenea, pentru a produce sperma, sau pentru lubrifierea vaginului la femei, organismul consuma din rezervele propri, aminoacizi, minerale precum zincul si magneziul. Poti ajunge la carente daca nu ai un aport corespunzator al acestora din alimentatie.

| 愛日本 a răspuns:

Dependenta,ganduri perverse

| corbulalbrosu a răspuns:

Poate provoca in cel mai rau caz dependenta insa din punct de vedere medical nimic de semnalat ca afectiune cauzata de masturbarea in exces.Conform "miturilor urbane" masturbarea excesiva ar putea cauza ejacularea precoce sau chiar o erectie insuficienta, insa nimic confirmat prin studii medicale.

| mihai69 a răspuns:

Multe orgasme.

| SkyPilot a răspuns:

Opinia medicala curenta este ca masturbarea este benefica pentru practicant. Nu am vazut recent pe siteurile medicale serioase sa fie identificata vreo problema nici la cea excesiva. Parerea mea este alta, dar eu iti scriu ce cred cei care se pricep.

| Seba2013 a răspuns:

Corpul reactioneaza la excitatie si elibereaza hormoni.
Acesti hormoni au rolul lor, la timpul potrivit, dar au si daune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iscusinţa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic