| cristinasokol a întrebat:

Ce sa fac? Imi place foarte mult de un baiat nu spun ca il iubesc dar il gelozez simt ceva fata de el,dar el se intilneste cu prietena mea cea mai buna,si o iubeste foarte mult si ea la fel ea nu stie ca mii imi place de el, dar nici nu vreau sa-i spun ea e fercita nu vreau sa-i fac rau sad, ce sa fac sa nu-mi mai placa de el?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți vezi de treaba ta, nu călca pe teren minat!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Poti incepe cu gramatica si, in timp, vei uita de el. Nu uita ca baietilor nu le plac fetele care scriu asa cum scrii tu acum.

| SkyPilot a răspuns:

Iti vezi de treburile tale. Te tii cat poti de departe de baiat, te ocupi cu invatatul, te ocupi de pasiunile tale, iti gasesti un baiat al tau.

| grab a răspuns:

Roaga-l sa iti faca cunostinta si tie cu un prieten bun si frumos de al lui. that simple. nu le strica fericirea oamenilor ca la treburi d-astea, cum stim din folclor, roata se intoarce negresit! happy

| BellaComy a răspuns:

Mai.Practic nu prea poti sa te faci sa nu-ti mai placa de el. Si mie mi-a placut timp de vreo 4 ani de un baiat din scoala, mai mare decat mine, dar fiind constienta ca el e tipul de baiat smecher si "cu gasca", pe cand eu eram tipul de fata invizibila care isi rupe creierul cu invatatul, am incercat sa-l evit pe cat posibil si sa incerc sa nu-l mai privesc in ochi exact cand si el facea acelasi lucru.Si in prezent il vad prin scoala in fiecare zi, inca simt acea "chestie" dar nu la fel de puternica.In cazul tau e mai complicat fiindca spui ca el o iubeste pe prietena ta deci te sfatuiesc sa il evititi cat poti tu de mult...Incearca sa gasesti si tu alt frumusel cu care sa-l inlocuiesti...laughing