| Paine2222 a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi pierd iubita? Adica eu o iubesc foarte mult, ea ma iubeste mult si suntem fericiti impreuna, dar mi-a trecut prin cap gandul ca ne putem desparti...Doamne fereste...

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intors de la munca campului,socrul isi gaseste nora plangand disperata la capul bebelusului de doua luni,asezat langa cuptor.
Speriat,omul o intreaba ce s-a intamplat,la care nora ii raspunde:
-Vai,vai,uite,vezi drobul de sare de pe cuptor?!? Daca o sa cada de-acolo,o sa-mi omoare copilasul,of,Doamne ce prapad si blestem pe capul meu!

Asa faci si tu.
Ai tot,iubesti,esti iubit,esti fericit.
Decat sa stai sa te umpli de ganduri rele si temeri negative,mai bine te-ai stradui sa pastrezi si sa intretii ceea ce ai!
Traieste in prezent,bucura-te de fiecare clipa si cauta s-o faci cat mai des fericita langa tine,in felul asta veti continua sa fiti impreuna foarte mult timp.
Fericirea consta in clipe,in fractiuni de secunda care ti se intiparesc in suflet pentru totdeauna, nu tine mult si nu e vesnica.
Foloseste-ti energia psihica pentru a intretine starea voastra de bine si lasa ingrijorarile inutile, fiecare problema, daca nu poti sa o previi, o rezolvi in momentul in care apare!

| DeeaMarry a răspuns:

Daca vei continua sa gandesti asa nu vei reusi decat sa atragi raul.
Bucura-te de fericirea pe care o traiesti acum, pentru ca ea nu va fi vesnica! Vor veni probleme care sa v-o intunece si atunci o sa iti doresti sa fi trait la maxim momentele astea, dar nu o sa mai poti.

| zzzuperman a răspuns:

Prietene cati ani ai? incerci sa faci o problema din ceva ce nu exista, (ceea ce fac in general fetele) si ca sa iti raspund la intrebare...nu ai ce face daca ea vrea sa te paraseasca inseamna ca nu mai este fericita cu tine iar tu daca ai incerca sa o faci sa se razgandeasca ai fi foarte egoist iar daca incepi sa implori sau chestii de gen cu siguranta nu vei reusi

| neutrino a răspuns:

Va veni intr-o zi si despartirea pentru ca asa e normal la tinerete. Bucurati-va de prezent.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Apreciez dorinta ta de a-ti pastra iubita.Si temerea ta e fireasca,dar trebuie tinuta in frau,controlata. Iubirea include si incredere,nu? Multe relatii se termina din cauza unei dorinte de control asupra celuilalt,a geloziei,a neancrederii, care permite zvonurilor celor invidiosi sa tulbure cuplul, a lipsei de comunicare, ori a plictiselii, atunci cand nu mai exista subiecte de dialog.Pentru a mentine relatia, trebuie mentinuta o atmosfera relaxata, permisiunea acordata celuilalt pentru a-si manifesta propriul fel de a fi, fara a-i ingradi opiniile personale.Cauta in permanenta un subiect de dialog constructiv, ofera-i cate o floare, discutati deschis orice va framanta.Nu trebuie sa va izolati numai amandoi, participati la actiuni comune cu alte cupluri, faceti in asa fel ca fiecare zi sa cuprinda ceva nou, ceva de care sa va amintiti cu placere.Contribuiti impreuna la realizarea unui vis, a unei dorinte valabile pentru amandoi.Pe scurt, alungati plictiseala, neancrederea, gelozia, barfitorii.Acestia sunt dusmanii oricarei relatii.Sa fiti fericiti!

| Soowhaat01 a răspuns:

Daca va merge bine, nu ai de ce sa te gandesti la prostii.

In cazul in care s-ar intampla ( Iti doresc sa nu ) poti sa ii arati cat de mult o iubesti si cat de rau iti pare.

De exemplu:

1.Sa ii trimiti flori sau ciocolata.
2.Sa ii spui ca nu ea va fi mereu in viata ta.
3.Sa nu mai umblii cu nici o fata.

Succes!

| marya1994 a răspuns:

Depinde ce varsta ai eu sunt cu prietenul meu de la 15 ani si acum am 18 cateodata mi se face si mi-e frica dar sunt doar parerile mele oricum totul va fi bine atat timp cat va intelegeti.

| juliee a răspuns:

Daca o iubesti foarte mult e normal sa te mai gandesti si la posibilitatea de a o pierde..atunci cand iti dai seama cat de mult inseamna o persoana pentru tine incepi sa iti faci griji si sa iti pui tot felul de intrebari, dar nu e ceva grav, atata timp cat va iubiti asta conteaza. nu te mai gandi la ce e rau si bucura-te de clipele pe care le petreci cu ea si arata-i in fiecare zi cat de mult o apreciezi.