| emma10140 a întrebat:

Ce sa faci ca sa nu mai iubesti? Am nevoie de ajutor.Imi placea de un baiat dar lui nu ii place de mine si sufar foarte mut. M-am decis ca nu mai vreau sa mai simt dragostea macar pana la o anumita varsta. Du funda!

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Asta nu este iubire, este o atractie, esti indragostita! Nu-ti fa griji si iubirea din pacate este sora cu suferinta. Daca cauti iubirea, suferi!

| SarahMaria a răspuns:

In primul rand trebuie sa accepti ca el nu te place si ca nu o sa aveti o relatie! Asta e situatia oricat de tare doare! Trebuie sa accepti si dupa ce accepti acest lucru, o sa vezi ca automat vei intelege ca sunt o gramada de baieti in lumea asta, si ca daca n-a fost sa fie el. nu e sfarsitul lumii! Toti trecem prin asta la un moment dat! Trebuie sa te uiti la alt baiat sa cunosti alti baieti, sa te distrezi, esti tanara! Viata mai are atat de multe lucruri sa-ti ofere, nu merita sa o ingradesti acum din cauza unei situatii care acum pare enorma dar de fapt o sa vezi este minora! De ce sa nu simti dragostea? Dragostea e frumoasa! Crede-ma! Ai incredere si accepta lucrurile, altfel nu faci nimic. anii trec. si ce rezolvi? Te trezesti dupa cu regrete ca nu i-ai traiat! Mult succes!

| raluk27 a răspuns:

Offf... daca am sti toti raspunsul

| alina9996 a răspuns:

Fato tine minte, asa simplu tu pe acel baiat nu toti sa-l uiti, crede-ma din propria experientza, eu am iubit un baiat timp de 4 ani, nu puteam nicicum sa-l uit, pina in viata mea nu a aparut altcineva.Asa ca draguto pina cind nu vei iubi un alt baiat nul vei uita pe asta....stiu e greu insaa...astai veata, Bafta!, funda?