| alinutzaaaaa a întrebat:

Ce sa faci cand iubitul te inseala de multe ori?

23 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pleci.
Il lasi.
Sa ramai si sa incerci sa-l indrepti,este deja dovada de slabiciune,daca nu cumva si de usoara prostie.
Nu spera ca iertandu-l mereu va aprecia caracterul tau bun si nu va mai gresi, dimpotriva, va profita de punctul tau slab si va gresi mereu, convins ca-l vei ierta de fiecare data.
Cate inimi ai si cate vieti?
Doar cate una.
Umple-le cu frumusete si zambet, nu cu lacrimi!

| mihaelaa18 a răspuns:

Cea mai buna alegere este sa il lasi si sa iti vezi de drumul tau mai departe.Nu merita sa ai langa tine astfel de persoane care nu stiu sa te aprecieze. Oricum el de schimbat, nu se va schimba niciodata.
Asa ca, capul sus si nu uita ca trebuie sa privesti inainte, nu inapoi.O viata avem si nu merita sa o irosim cu persoane nepotrivite!

| catthshshshs a răspuns:

Sa pui punct. O persoana care inseala nu este o persoana serioasa si nu mai merita bagata in seama. Bafta!

| irina20 a răspuns:

Renunti la el pentru ca nu se va opri si asta inseamna ca nu te iubeste indeajuns.

| corina977 a răspuns:

Il parasesti.Vine altul!

| iubesc a răspuns:

Buna. Pai ce sa faci ii dai papucii pentru ca un asemenea baiat nu te merita.

| h3r a răspuns:

Îl dai la câini să-l mănânce...şi pe tine la şobolani... ai ceva probleme.

| Oana92 a răspuns:

Il parasesti....de preferat dupa prima tradare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-l părăseşti şi să-l înjuri de mamă înainte de a o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii LA REVEDERE! si ii faci cadou o pereche de papucei roz(din aceea de breloc) cu mesajul: cam atat de mult ai insemnat pentru mine. hai, pa si succes.

| gingergirl1 a răspuns:

Ii spui "ADIOSSSS"!

| Hαppiηеss a răspuns:

Simplu, il parasesti! hai ca odata mai merge poate a fost o geseala, o simpla aventura, o ratacire de moment dar daca se intampla de mai multe ori deja e bataie de joc!

| Karlitta a răspuns:

Il castrezi.

| ana5 a răspuns:

Te desparti de el si ii mai dai si doua palme peste fata laughing

| ciotori a răspuns:

Daca il iubesti ramai cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| 0alafaranume0 a răspuns:

Il inseli si tusmug ..glumeam:d, ideea era ca nici macar sa nu mai ajungi la partea cu mai multe ori ca nu s-au terminat baietii

| MagiicGirlI a răspuns:

Il parasesti si il bagi in masa laughing

| DragosNr001 a răspuns:

Sunt multe de raspuns aici.
1. te arunci pe geam rolling on the floor))))))))))) glumesc
Pai ar trebui daca il iubesti atat de mult si nu vrei sa il parasesti ar trebui sa vb cu fata care ii place sau crezi tu ceva de genul.
O alta idee sa faceti cumva intr-o excursie sau pauza sa il convingi sa joace adevar sa provocare el, tu si cu cea mai buna prietena a ta ( sau prieten dupa caz e mai bine prietena)
si ii spui cand ii vine randul, faci tu cumva, sa ii puna o provocare tie catre el, sa te puna sa il saruti sa sa ii spui Te iubesc sau ceva de genu...
Sper sa iti fi fost de ajutor!
Funda te rog?

| Nomoredream a răspuns:

Îl părăsești.

| Soricelll a răspuns:

Se stie ca atunci cand cineva se decide sa intre intr-o relatie cu o persoana, a ales-o pe ea, avand tot ceea ce el/ea are nevoie. Inseamna ca e cea mai buna persoana dintre toate celelalte, deci nu ar trebui sa o/il insele. Daca te inseala inseamna ca nu esti totul pentru el, inseamna ca nu te merita.

Ce trebuie sa faci? Este o vorba "daca cineva iti face rau o data e de vine el; daca se intampla si a doua oara esti de vina tu!" Asa ca tu decizi. Daca iti place sa fii o rezerva, sa fii folosita, poti accepta situatia. Daca insa ai demnitate si tii la tine, si te apreciezi, considerand ca meriti ceva mult mai bun, atunci te desparti de el si iti vezi de viata ta happy indiferent de sentimentele care le ai pentru el, odata ce el te inseala inseamna ca nu are aceleasi sentimente, deci nu trai in minciuna!

| MariaMichelle a răspuns:

Depinde! Are mai multe relatii in acelasi timp sau doar se mai culca si cu altele sau le pipaie, tuca?

| Buble153 a răspuns:

Poy si eu aveam aceasta problema...si m-am dus si am purtat o discutie serioasa daca vrea sa fie cu mine sau cu toate si a incetat o luna si a reinceput,.si am avut balul de cls a 8-a si un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si el i-am zis la iubytul meu, atunci si-a dat seama ca ma poate pierde si gat, a terminat...incearca sa te desparti de el si asteapta sa vezi ce reactie are, Bafta:*