| RAY a întrebat:

Ce sa faci cand te intarnesti cu o persoana nu isi place fizicul ei dar isi doresti o relatie, treci peste asta? trebuie sa trecem peste chestia asta cu fizicul ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| nikol a răspuns:

Nici mie nu mi-a placut de un baiat si am zis na sa incerc sa vad ce iese si pana la urma am inceput sa il plac, apoi sa il iubesc ..desi nu mi-a placut de el acu e sotul meu avem si un copil..deci nu tot timpul conteaza frumusetea ci sufletul ca dupa aia poate veni si frumusetea cat il vei accepta asa cum este

| RAY explică (pentru nikol):

La fel a facut si soramea, desi da cred ca e este posibil, imi pare rau ca am pus pret doar pe fizic in trecut

18 răspunsuri:
| gyovany95 a răspuns:

DAcă treci peste partea cu fizicul, vei rezista o săptămână, două, trei, după vei simți nevoie să fugi cât mai departe. Nu trebuie să crezi în teoria conform căreia fizicul nu contează. DAcă nu treci de pragul fizic nu poți să-i cunoști sufletul. Nu poți fi cu ea. În scurt timp vei fi scârbit de tine, și nu vei face decât să-ți regreți timpul.

| RAY explică (pentru gyovany95):

Ai dreptate nu te pot conrazice desi as vrea sa te contrazic

| AngelBoy a răspuns (pentru gyovany95):

Uite pe cineva care gandeste bine si oarecum normal. Ce ai scris tu mi-a trecut si mie prin minte.

| RAY explică (pentru gyovany95):

Am sasi dau un mesaj, dar sa-l iei in serios

| Oana92 a răspuns:

Eu cred ca atunci cand te indragostesti de cineva nici macar nu ii observi defectele fizice. Sau cel putin isi pierd din intensitate.

| VladGH a răspuns:

Trerci peste asta numai daca esti sigur ca pe viitor sa nu o sa-ti schimbi parerea.

| sayWhaaat a răspuns:

Nu iti place fizicul, dar iti doresti o relatie...hmm, si cine te impiedica deci?
Eu unul, intotdeauna cand imi doresc o relatie cu cineva, imi place cum arata, indiferent de ce cred altii, nu ma intereseaza opinia lor. Credeam totusi ca asa este toata lumea, nu doar eu.

Răspuns utilizator avertizat
| Arkhasas a răspuns:

Adică să ai o relaţie cu o persoană care nu te atrage dpdv fizic? Asta nu am mai auzit.

| SammiSchüler a răspuns:

Frate, fi serios, cat de urata poate fi? doar nu e monstrul din loch ness.

| RAY explică (pentru SammiSchüler):

Era un exemplu ipotetic, sa spunem ca in cazul acela acelei persoane nu ea placut de x fizicul ei, tu daca nu isi place fizicul acelui baiat cf?

| SammiSchüler a răspuns (pentru RAY):

Friendzone (daca nu imi place deloc). daca e cat de cat acceptabil, ce are? minte sa aiba si sa nu fie puturos laughing

| Edeline a răspuns:

E o vba veche, dar foarte adevarata:"nu iubii o frumusete ce te poate insela ci iubeste un suflet nobil ce te poate adora"concluzia o tragi singur

| CGF31 a răspuns:

Buna.
Ce anume nu iti place la fizicul ei? Este putin grasuta? Daca da, poate slabi intr-o perioada, daca e asa necesar sa o schimbi, faci sport alaturi de ea, dovedindu-i ca iti pasa de sanatatea ei.
Daca e uratica un fond de ten un rimel un creion pot face minuni.
Frumusetea interioara conteaza mai mult. Marul la exterior poate fi frumos dar interior stricat.
So... gandeste-te happy Eu zic ca poti trece peste chestia asta

| The3w0que3n a răspuns:

Hai bai frate ma lasati cu astea gen: "sufletul conteaza, nu aspectul". Pe dracu laughing) vrei sa-mi zici tu mie ca te intalnesti cu una care nu are jumatate de dinti in gura, un ochi mai mare ca altu, o silueta de te lasa rece, si tu treci peste aspect, spunand ca are un suflet mare! Sa fim seriosi laughing) in ziua de azi conteaza, in primul rand aspectul, esti caracterizat dupa asta happy iar apoi celelalte lucruri :*

| RAY explică (pentru The3w0que3n):

Acea persoana nu merita sa iubeasca si sa fie iubita?

Răspuns utilizator avertizat