| LoveAgain a întrebat:

Ce sa mai fac? Duc lipsa de dragoste dar nu o am. Ce sa fac sa nu ma mai gandesc la asta sa nu mai sufar sau sa duc lipsa? un site sau sfaturile voastre va rog puppy dog eyes (nu-mi veniti cu cauta-ti prieten ca nu este atat de usor pentru mine) normal funda se stie happy

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu cred ca dragostea vine de la sine. Nu forta lucrurile, asta in cazul in care te consideri destul de puternica. Daca nu te stii asa, poti incerca un tertip, sau doua, pentru a cuceri sufletul celui pe care il iubesti. Daca aceste interventii nu dau rezultat, inseamna ca tot de partea ta va trebui sa fie puterea si sa iti spui tie, constiintei tale, in mod sincer, ca exista mai presus de toate un destin. Nu se poate spune totusi ca duci lipsa de dragoste, tu duci cu tine permanent doar dorul de a iubi pe cineva. Desigur cineva care sa iti apartina, care sa fie al tau permanent, conform tuturor cunostintelor noastre acaparate din romane de dragoste mai noi sau mai vechi. Nu cauta dragostea, nu striga iubirea, pana nu vine ea. Ai rabdare si asteapta. Rasplata iti va fi pe masura... Mult succes, si nu uita: cauta iubirea si cauta in viata ta de asemenea pe cei care pretuiesc iubirea. Chiar daca nu ii vei intalni imediat, daca inima ta este sincera, iubirea va veni ea la tine prin cei care o cauta in aceeasi masura.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa timpul sa treaca si gandeste-te la studii, la viitorul tau pe plan profesional si mai faci activitati prin casa ajuti la gospodarie.

| harciog a răspuns:

Nu trebuie sa faci mare lucru decit ca trebuie sa descoperi ca nu duci lipsa de dragoste odata ce ea izvoraste din interior. Duci lipsa de ceea ce-ti impune starea biologica si cea sociala.

| ionutzul31 a răspuns:

Ar trebui sa te concentrezi mai mult pe lucrurile care iti plac, sau cele care iti distrag atentia.Iti va trece, stai linistita. happy

| sL0boz a răspuns:

Se numeste dildo.
Ce naiba poti sa faci daca duci lipsa de dragoste? nu te mai gandesti la asta. Poti sa incerci un psiholog bunwinking ajuta e 20-30 lei ora parca, sau mai scump nu stiu acum.
Orcum stai linistita ca o sa gasesti tu unul odata si odata.

| Chrisz a răspuns:

Lasa'mi id'ul tau, sa vorbim mai multe! Cred ca te pot ajuta.happy