| adina_6642 a întrebat:

Ce sanse sunt sa ramai insarcinata de la prima ejaculare. daca nu esti in perioada de ovulatie.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cele mai mari sanse sunt la primul contact sexual. daca ti-ai facut teste de ovulatie si stii sigur ca n-ai ovulat, atunci sansele sunt mici (ca mai poti ovula in urmatoarele 3 zile si sa se instaleze sarcina). daca doar presupui tu ca nu esti la ovulatie pe baza calendarului, atunci sansele de sarcina sunt pe la 20%.

| MikyMi a răspuns:

Sunt sanse destul de multe. nu poti fi sigura ca nu erai la ovulatie. Mai joaca feste! Plus ca spermatozoizii traiesc totusi cateva zile in tine si tot ce e posibil...
Multa grija!

| membrugirl2010 a răspuns:

Sunt sanse.
De ce nu te protejezi?

| michaelj a răspuns:

La prima nu e nici o problema. Deja de la a doua incolo sunt sanse foarte mari sa ramai.

PS: How you doin'?