| madalinaaa18 a întrebat:

Ce se intampla daca faci sex de mai multe ori pe zi(2-3 ori)?
Ce se intampla daca faci sex cand esti in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
| catapinguu a răspuns:

Dacă faci de mai multe ori pe zi nu se întâmpla nimic, e foarte bine! Dacă faci în timpul menstruației...(neprotejat) sunt mai multe riscuri de îmbolnăvire.Cred că poți aștepta 3, 4 zile big grin

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

1. NU se întâmplă nimic rău - evident, dacă faci sex PROTEJAT happy

2. Poţi face "sex pe ciclu", dar NU este recomandat!

MOTIVE : risc de a se RUPE prezervativul, risc ridicat de a face diverse infecţii, risc de hemoragie, riscul de a păta lenjeria de pat, discomfort/iritaţii locale, etc.

Ca să NU mai vorbim de aspectul dezagreabil al actului sexual...

Dacă tot o faceţi protejat, de ce să nu o faceţi în afara perioadei menstruale?

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul caz ajungi sa simti de mai multe ori placere.Si este un motiv de bucurie sau fericire. In timpul menstruatiei nu este recomandat sa se faca sex, insa in cazul in care totusi se face nu se intampla absolut nimic rau.

| Holiday a răspuns:

In ambele situatii nu se intampla nimic rau. Daca simti nevoia, ai cu cine, ai timp, e foarte bine.