| bluesky a întrebat:

Chiar ma nevoie de ajutorul vostru, am sa va spun o povestioara.
Am fost impreuna cu el, ne-am despartit.Acuma este a treia oara cand el ma cauta si tot el ma lasa! sad Zicea sa ne intalnim, eu acceptam, ma saruta si dupa zice ca e mai bine sa intrerupem legatura ca eu sa il uit! sad Acuma nu stiu ce sa fac, mi-e foarte greu fara el, tot la el ma gandesc, orice se leaga de el. Cum sa ma comport cu el? Sa imi pun statusuri triste si sa exprim ce simti, sau sa maschez tot si sa par fericita? Mentionez ca e primul meu prieten e cu 3 ani mai mare ca mine, eu nu am mai avut alt prieten de cand ne-am despartit(4 luni) si din cate am auzit nici el! Va rog sa imi spuneti concret ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

El tine la tine dar ii e teama sa iti dea sperante. E constient ca nu te va putea iubi niciodata cu aceeasi intensitate cu care o faci tu. Din aceasta cauza nu vrea sa fiti impreuna pentru ca ii e teama sa nu ajungi sa il urasti daca iar va despartiti. Cel mai bine este sa alternezi statusurile triste cu cele fericite. Incearca sa ii arati ca tu inca esti dispusa sa il astepti sa se mai gandeasca. Poti chiar sa ii spui asta. Daca vezi ca nu reactioneaza poti apela la o ultima discutie sincera si serioasa. II spui direct : Vrei sa fim impreuna sau nu. eu tot am sperat, te-am asteptat dar nu mai pot. Iubirea pentru tine imi consuma viata. Daca nu iei masuri eu iti spun adio. Si nu il mai cauti dupa. Daca te va cauta el dupa tu decizi ce faci. Succes!

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

E complicat rau.Ar fi trebuit sa mentionezi si ce varsta aveti voi amandoi.

In primul rand, mi se pare o joaca din partea lui...se joaca cu sentimentele tale si asta e grav.

In al doilea rand, trebuie sa analizezi tu singura relatia si sa pui in balanta cateva lucruri, printre care si ce vrei tu de la relatia asta cu el. Daca doresti ceva serios.

Am observat ca este totusi o joaca adolescentina.Eu am 20 de ani, ma apropii incet de maturitate si pot sa iti spun ca vei mai intalni si in viitor astfel de specimene care joaca fetele pe degete.

Important este ca, daca vezi ca treaba nu merge, sa faci stanga imprejur.Nu te descuraja! Eu mereu ma descurajam singura dar Dumnezeu mi-a scos de putin timp o persoana minunata in cale.Asa ca rabdare, cine te merita, te va gasi...Baftawinking

| daii a răspuns:

Ai dreptate. E greu, dar da-i jet! Nu vezi ca el se joaca cu tine? ce-i aici? Respinge-l cand vrea sa te sarute si spune-i ca ar fi mai bine sa intrerupeti legatura pentru ca el sa te uite. Spune-i si tu asa odata, sa vezi cum va reactiona.Si dupa aia vei stii sigur daca te iubeste sau nu.Succes!

by daiiwinking

| 31957319 a răspuns:

Fiecare om are motivele sale, dar asta nu este o scuza...
eu merg pe rincipiul; Cine o face o data, o va face si a doua oara...
La tine vad ca s-a intamplat de trei ori, deci el nu stie ce vrea.
Si faza cu statusuriile, este o miscare total gresita. Noi romanii avem obiceiul de a ne plange sperand ca cineva ne v-a ajuta. Fiind influentati de filmele americane.
Sfatul meu, mergi mai departe, chiar daca doare.

| andrew_9324 a răspuns:

Cred ca se joaca cu tine, ar fi mai bine sa incerci sa l uiti... hmm ca sa ti ridici moralul asculta spin-sunt fericita happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga mai sunt baieti pe lume,,