| MaxKiller a întrebat:

Cine descrie iubirea cat mai frumos are FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ianulea a răspuns:

"Iubirea-i ca focul, pana nu-i pui un bat, nu arde". big grin

21 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

In primul rand iubirea nu se descrie in cuvinte, ci doar se simte

| Holocaust a răspuns:

"- O iubire mare e mai curând un proces de autosugestie... Trebuie timp si trebuie complicitate pentru formarea ei. De cele mai multe ori te obisnuiesti greu, la început, sa-ti placa femeia fara care mai târziu nu mai poti trai. Iubesti întâi din mila, din îndatorire, din duiosie, iubesti pentru ca stii ca asta o face fericita, îti repeti ca nu e loial s-o jignesti, sa înseli atâta încredere. Pe urma te obisnuiesti cu surâsul si vocea ei, asa cum te obisnuiesti cu un peisaj. Si treptat îti trebuie prezenta ei zilnica. Înabusi în tine mugurii oricaror altor prietenii si iubiri. Toate planurile de viitor ti le faci în functie de nevoile si preferintele ei. Vrei succese ca sa ai surâsul ei."-Camil Petrescu

| PlayWithMe a răspuns:

Iubirea este doar o iluzia din mintea omului, cu alte cuvinte ea nu exista cu adevarat, ne mintim pe noi ca iubim, de fapt suportam miliarde de defecte si incepem sa ne obisnuim cu persoana si dupa ceva timp, faci o droaie de copii si gata.

| RAY a răspuns:

Iubirea ca iubirea da suferinta dupa iubie

| Azµre a răspuns:

"...Iubirea este ca o floare: Noi o plantăm în inimă, ea, crește, se usucă și moare. Iar când gâsim alta cu adevărat, această se plantează singură, crește și devine nemuritoare..."
Cuvinte proprii!

| drhotzu a răspuns:

Wtf? are you drunk?

| ema_2625 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment uman:te face sa te schimbi, sa plutesti, sa vezi totul altfel, sa ai speranta ca totul merge bine.Cand iubesti ai puterea sa invingi orice obstacol, dar cel mai important este sa fi iubit.Intr-o poveste de iubire se lupta pana la capatul puterii si in dragoste si razboi este permis orice,deci iubirea poate invinge intr-un final,daca este adevarata si vine din partea la ambele persoane,care desi pot fi despartite de distanta,boala, o lume intreaga, intr-un funal se intalnesc si vor fi impreuna, asta numai si numai daca exista iubire din partea celor doi reciproca...iar daca nu totul se sfarseste printr-un regret, o lacrima si un Adio! care poate lasa urme adanci in inima celui care inca mai iubeste.

| ORDKEO a răspuns:

Deci,iubirea este un lucru care te poate face un om fericit sau distrus, iubirea te poate impinge sa faci lucruri pe care nu credeai ca le poti face vreodata.

| VictorVictoras a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos lucru dupa pamant, iubirea este lucrul care te face sa radiezi de fericire chiar si atunci cand stai in frig si praf si fara de mancare, poti sa ai in viata bani si palate daca nu ai iubire nu te vei simti implinit, iubirea este lucrul care i-ti da speranta chiar si atunci cand crezi ca totul este pierdut, te gandesti ca totusi ai pierdut tot dar ai lucrul cel mai de pret Iubirea, iubirea este cel mai frumos lucru care ti se poate intampla, cel mai tris lucru este sa suferi din iubire, cea mai mare bucurie este sa iubesti si sa fi iubit happy

| meseriasul88 a răspuns:

Nu stiu cum sa incep.Sunt foarte multe de spus.Iar timpul nu imi permite.
Incep cu mi-e dor, Continui cu te ador, Si inchei cu TE IUBESC.
Nu stiu cu ce sa incep.Aceasta scrisoare,pe care nu tio voi trimite niciodata,
dar vreau sa stii ca imi lipsesti enorm de mult,dar oare ce va fi mai tarziu!
Oare vio mai fi vreodata fericita, Oare voi mai rezista mult fara tine,
Nu
stiu nu cred.
Tot ce stiu este ca daca cineva m-ar putea sa aleaga o persoana alaturi de care
sa-mi gasesc fericirea, tu ai fi acea persoana.
Nu stiu cum ai reusit sa imi furi inima, nici macar nu am observat cand mi-ai
loato, dar acum m-am trezit fara ea.Nu vreau sa crezi ca-ti reprosez ceva.NU.
pentru ca ca locul inimi mele e in inima ta chiar daca acum esti mai departe ca niciodata
cum as putea oare descrie tot ce simt pentru tine acum.Nu sau inventat cuvintele acelea.
Dar totus incerc te iubesc cu fiecare fibra din timp si abia astept sa te intalnesc,si sa te mangai,
sa te strang in brate,chiar daca imi fac rau stiu ca tu nu ma iubesti,stiu dat te rog sa nu uiti
E singurul pe care ti-l cer pe care ti-l mai pot cere.
Inchid ochii si incerc sa-mi imaginez ca esti langa mine acum,dar e un vis prea scump.
Tu pentru mine esti un vis frumos, iar visele se destrama, si tu, ca orce vis te vei destrama si vei diparea usor.
Dar poate nu mai conteaza nimic acum... poate nu mai conteza nici ca te iubesc si ca as face orice pentru tine
Ceea ce nu inteleg eu, este ca de ce in viata nu poti alege iubirea dar fara suferinta sau ziua fara noapte
sau viata fara moarte! nu stiu e o lege a universului.
Orice inbratisiare inseamna o singura despartire, dar nu credeam ca ata de repede
Pentru ca reprezinta foarte mult aceste randuri pentru mine ca pot sa spun tot ceea ce simt si cum ma simt.
Am mintit.Astazi,vreau sa ma descarc aici.Sa stii ca nu imi e deloc usor fara tine mi-e foarte
greu, mi-e greu decat mi-as fi putut imaginavreodata, ori cum nu as fi in stare sa iti
trimit aceasta scrisoare, nu stiu de ce, dar poate pentru ca nu vreau sa iti aduci aminte de mine.
E o nebunie curata sa vreau si sa nu pot macar sa te ating! Cred ca daca te-as vedea as muri de fericire.
Cand voi avea sansa sa iti spun toate astea in fata. Nici sa visez nu mai indraznesc deoarece
atunci cand visez ma doare.De ce viata este uneori asa nedreapta cu ce am gresit,ce pacat platesc
Lacrimile imi mangaie obrazul neincetat, si nici macar ele imi pot alina durerea pe care
o simt cum sa iti mai arat cat te iubesc de mult fara sa folosesc cuvintele.
De cate ori am incercat sa fac un pas spre fericire am cazut.
Am cazut in abis incercand sa te caut, sa te regasesc, dar tu ai vrut sa fii de negasit
Plang acum mi s-au inpaienjenit ochii de lacrimi dar voi continua sa scriu.
Sau... mai bine inchei aici.
Sa sti ca iubesc fiecare particica din tine, iar fiecare particica din mine ma doare
pentru ca nu imi esti aproape.
SA NU UITI CA TU ESTI TOT CE MI-AM DORIT IN VIATA. TE IUBESC

| VictorVictoras a răspuns (pentru meseriasul88):

Urasc persoanele care se folosesc ce altcineva a scris, urat din partea ta, as fi apreciat 3 cuvinte dar scrise de tine...

| meseriasul88 a răspuns (pentru VictorVictoras):

Mda vad ca urasti persoanele "astea" dar e mai rau cu persoanele bagacioase

| VictorVictoras a răspuns (pentru meseriasul88):

Mai cand ziceam asta o ziceam in gluma happy nu doar ma deranjeaza nu am nimica cu tine nu-mi incarc eu sufletul cu ura pentru nimicuri stai linistit doar vroiam sa-ti spun ca nu sunt de acord si ma deranjeaza... oarecum.

| meseriasul88 a răspuns (pentru VictorVictoras):

Bine victore cum zici tu sa ai o seara placuta daca observi ca iubirea este mai puternica noi nu ne-am urat din cauza unor raspunsuri

| VictorVictoras a răspuns (pentru meseriasul88):

Nu mai ca eu nu urasc pe nimeni care mi-au facut rau cu adevarat happy doar ca am vrut sa-ti arat ca am fost deranjat de ce ai scris ca stiam ca nu este scris de tine atata tot si as prefera sa fiti originali pentru ca nu au valoare copiile
happy

| KittyKa a răspuns:

NU VREAU SA MA INDRAGOSTESC! Desi as vrea ca el sa vina la mine si sa ma sarute, exact ca in vis. Nu vreau sa cad in prapastia iubirii, pentru ca stiu ca nu ma voi mai putea ridica. Am cazut odata... Dar m-am ridicat cu multa ambitie si suferinta. Suferinta sa accepti ca cel iubit nu te iubeste. Cred ca asta e. Nu se iubesti e dureros, ci ca cel iubit sa nu te iubesca! Si in plus, nu stiu cum sa chestia asta, joaca de-a "iubitii". Bun, sa zicem ca si el ma place si suntem iubiti. Si atunci, ce? Sa stau pe la colturi sa ma pupacesc cu el? Nu stiu cum sa ma comport. Cred ca e mai bine ca fiecare sa stea in banca lui- Si sa sufar. Nici macar nu ma mai inteleg pe mine insumi! Baiatul asta m-a dat peste cap complet! Si as vrea ca si eu sa pot face asta. Cred ca ma considera doar o prietena. VIATA E MAI GREA, DAR IN ACELAS TIMP SI USOARA... CAND ESTI INDRAGOSTITA!
O particica din jurnalul meu virtual happy

| bernik a răspuns:

A iubi este insasi legea vietii, asa cum reiese din articolul legea iubirii. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana. Iubirea poate sa insoteasca toate celelalte acte fundamentale ale noastre. Daca invatam plini de iubire (cu pasiune) vom memora si vom intelege mult mai usor. Daca ascultam cu iubire, vom auzi mai multe si mult mai bine. Daca vorbim cu dragoste, cuvintele noastre vor capata o forta neinchipuit de mare. Daca vom adormi cu dragostea in suflet, somnul nostru va fi odihnitor si profund ca al unui copil. Daca vom gandi atunci cand suntem plini de iubire, gandurile noastre vor capata profunzime si stralucire. Gandurile care se cladesc prin iubire vor fi mai luminoase decat razele soarelui si mai patrunzatoare decat sagetile lui Arjuna.

| Maya89 a răspuns:

Iubirea este o pasiune care poate să fie excitată intens în noi, fără ca să ne dăm seama, absolut deloc, dacă obiectul sau fiinţa umană care o cauzează este bună sau rea.

| TakeItSlowXD a răspuns:

Iubirea e ca o floare... Te pisi pe ea si creste mare. e_e

| SmEu a răspuns:

Iubirea reprezinta Viata. ei nastere datorita iubiri! Cresti datorita iubirii! si dai viata mai departe datorita iubirii! si cred ca am spus totu happytongue