| Mihai123211 a întrebat:

Conteaza marimea sau grosimea penisului pentru a satisface o fata?

27 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Decat mare si bleaga mai bine mica si jucausa. Tre sa stii meserie, nu conteaza jucaria.

| Sociopat a răspuns:

Ambele conteaza. Grosimea mai mult, dupa mine.

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca conteaza marimea penisului!
Cu un penis mic, nu vei reusii niciodata sa-i oferi femeii un orgasm vaginal.

| Mihai123211 explică (pentru Violleta2022):

Care ar fi marimea potrivita sa aiba o femeie orgasm vaginal?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Mihai123211):

Incearca sa-ti imaginezi chiar tu ce dimensiune ar trebui sa aiba un penis pentru a satisface o femeie stiind ca lungimea medie a unui vagin este cuprins intre 7 - 8 centimetri pe partea anterioara si 9-11 centimetri pe partea posterioara. De asemenea este dovedit stiintific ca dupa stimularea sexuala, vaginul se mareste atat in lungime cat si in latime. Sub presiune, vaginul se poate mari cu pană la 200%, in timp ce colul uterin se retrage.

| corbulalbrosu a răspuns:

Si una si alta, dar mai ales tehnica folosita si durata sexului sau altfel spus in primul rand EXPERIENTA partenerului de sex pentru a reusi sa-i produca placere si satisfactie fetei prin provocarea orgasmului de fiecare data.

| Mussette a răspuns:

Conteaza ce faci si cum faci, ca daca e pprea mare, doar nu tai din el sau e prea subtire, mai pui aluat de jur imprejur sa fie gros. rolling on the floor

| Mihai123211 explică (pentru Mussette):

Conteaza daca dau mai tare?laughing sau o doare?

| Mussette a răspuns (pentru Mihai123211):

Intreab-o pe ea, ca poate dai de una care vrea sa dai ca surdu in clopot sau una de e suficient s-o atingi. laughing Astea le afli si le inveti la fata locului, prin putina comunicare cu partenera si functie de miscarile ei, daca arata placer, durere sau plictiseala.

| Mihai123211 explică (pentru Mussette):

Din pacate doar prin atingere nu o sa gasesc, tot trebuie sa muncesc laughing

| CISCO a răspuns (pentru Mussette):

Sa vezi cum b ate surdu toba

| Mussette a răspuns (pentru CISCO):

Nu sunt curioasa sa vad. laughing

| Mihai123211 explică (pentru Mussette):

Am facut febra de la atata dat in clopot laughing

| Mussette a răspuns (pentru Mihai123211):

Nu prea cred ca ai facut tu febra, logic ar face ea in tr-un astfel de caz.
http://www.standdupp.ro/in-loc-de-a-face-sex-mai-putem-spune-si

| Mihai123211 explică (pentru Mussette):

Febra la fund laughing

| Mussette a răspuns (pentru Mihai123211):

Ai stat capra? laughing glumes; lipsa de exercitiu provoaca febra musculara.

| Mihai123211 explică (pentru Mussette):

Nu am decat sa fac mai des laughing

| Mihai123211 explică (pentru Mussette):

Ma deranjeaza putin si prezervativul. as vrea sa fac fara dar nu cred ca vrea

| Mussette a răspuns (pentru Mihai123211):

Daca vreti sa fiti parinti de pe acum, propune-i fara.

| Celcareajuta a răspuns:

CEL mai important este IQ-ul barbatului, nici marimea, nici grosimea! Daca sti sa o faci sa se simta speciala si dorita, chiar si impotent si tot o satisfaci! happy Se numeste gentleman. DPDV fizic cica ar conta mai mult grosimea si nu lungimea, vaginul fiind destul de scurt in mod normal, dar in realitate totul sta in tehnica ta de iubit nu in proportiile fizice ale penisului.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Degeaba o ai mare daca nu sti cum sa o folosesti, nu prea conteaza asta, nici prea mare nici prea mica rolling on the floor

| Dudu008 a răspuns:

Dupa parerea mea grosimea...dar si lungimea conteaza(nu i bun nici prea micuta). sa fie potrivita si destul de groasa dar mai marisoara asa. Totusi daca ai o tehnica groasase pot acoperi lipsurile (prea mica sau prea subtire)

| Mihai123211 explică (pentru Dudu008):

14cm ar fi ok?

| Cosmin1983c a răspuns:

Daa conteaza ff mult si nu neaparat. in sensul ca totul depinde si de fata. daca e mai larga si a ta mai mica e aiurea si invers.

| Stefania1111 a răspuns (pentru Cosmin1983c):

Exact. Dacă ea e largă și tu ai penis mic, tu nu simți mare lucru. La fel și dacă ea e mai strâmtă și tu o ai mare, o să aibă ea dureri...

| Vlad9512 a răspuns:

Daca e usuratica, poti da in ea ca surdu in toba, daca nu o iei frumos( aici nu conteaza marimea/grosimea, doar daca e c%$#a).

| Colibasanu_Cosmin_1989 a răspuns:

Nu contează mărimea penisului casa o satisfaci pe acea domnișoara trebuie sa ai o dragoste enorma de mare numai asa o vei avea lângă tine întotdeauna si o relație nu se pe baza contractului de a face dragoste numai, si numai pe dragoste sinceră