| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o problema, dar nu imi dau seama care este de cateva zile vorbeam cu o fata am fost cu ea la o intalnire, am mai vorbit vreo 2 zile de la intalnire.Bun, ieri dintr-odata m-am trezit ca m-a blocat si pe Facebook si pe Instagram si pe Whatsapp, nu gasesc motiv, sunt eu oare de vina? Sincer sa fiu nici nu am avut o relatie, dar incerc sa fac totul bine, am vorbit frumos, clar am respectat-o, nu am facut pe vagabondul, nu inteleg ce se intampla, va rog ajutor! Si sincer sa fiu nu este prima care imi face asa ceva, mai am cateva exemple, scriu buna, imi scrie si ea buna, o intreb ce face cum mai este si pe urma, nu direct, nu imi raspunde deloc.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca nici ea nu si-a dorit aceasta relatie.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ai facut ceva, daca spui ca nu este prima. Poate ai anumite poze dubioase pe FB? In care iti arati muschii sau esti dezbracat? Sau ai facut chestii dubioase? Am avut un tip care mi-a luat toata lista de prieteni la rand si a adaugat toate fetele cu care eram prietena si vedea ca le cunosc.
Poate ai adus in discutie anumite subiecte? Ai discutat despre pozitiile ei preferate dupa primele zece minute in care ai cunoscut-o? Poti sa fii respectuos si sa discuti despre astfel de subiecte. Oricum, ideea este ca daca toate iti dadeau block sau nu iti raspuneau este pentru ca ai facut tu ceva. Mai mult ca sigur.

| AnonYmouS1984 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu sunt genul de persoana sa imi pun muschi sau alte genuri de poze pe fcebook nu eu genul mai timid si nu imi plac oameni aia sa stii si obsdat nu sunt

| OoBunnyoO a răspuns (pentru AnonYmouS1984):

Nici tipii de care iti spuneam nu pareau obsedati sau dubiosi din prima, dar dupa pareau a fi.

Poate pur si simplu nu li se pare ca aveti o conversatie interesanta? Mai ales daca spui ca nu prea merge conversatia fluent.

| seth2016 a răspuns:

>> am vorbit frumos clar am respectato nu am facut pe vagabondul

Daca nu dai exemple nu prea am ce sa comentez.

Fetelor nu trebuie sa le acorzi nici prea multa, nici prea putina atentie. Le dai prea putina si se vor duce la altul, le dai prea multa si vor crede ca esti obsedat.

Pe de alta parte verifica ce poate vedea lume pe pagina ta de Facebook. Daca fug de tine poate le sperie ceva.

Nu stiu de cate ori ai incercat. Daca ai incercat de 50 de ori ar trebui sa-ti faci probleme. Daca ai incercat doar de cateva ori, mai incearca.

| AnonYmouS1984 a răspuns (pentru seth2016):

Numa le salut ma saluta si ele le intreb ce fac si na deja aici nu prea mai raspund eu unul chiar nu mai stiu ce sa zic si m-am referit ca nu is vagabond adica ma duc o iau pe sus sau fluier dupa ele si chestii de genul

| qpDeny a răspuns:

Tipule sunt 3 variante la problema ta
1.sa folosit de tine
2.nu o meriți
3.nu te merită