| Muppet a întrebat:

Credeți ca dacă i-as cere prietenului meu sa facem o pauza de la relația noastră, m-ar putea ierta după asta? Il iubesc foarte mult dar simt ca mereu când vorbim ma întristez mai tare și reușește mereu sa ma facă sa ma simt oarecum prost și nu vreau sa ma despart de el definitiv, vreau doar o pauza în care sa stau singura și sa ma gândesc ce simt cu adevărat pentru el dar îmi e frica ca nu se va mai împaca cu mine după asta și nu știu ce sa fac :-s Vreau un sfat.Scuze ca am scris asa mult.

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Nu te scuza ca ai scris prea mult! Trebuie si noi sa iti intelegem situatia! Daca si el te iubeste cu adevarat, te va intelege si iti va respecta decizia si te va astepta. Nu e bine sa te grabesti sa tragi concluzii pripite. Sincer, chiar ai nevoie de timp de gandire, dupa cum vorbesti. Daca nu va mai vrea sa reluati relatia dupa acea pauza, e pierderea lui...Ai si tu cateva indoieli in legatura cu voi si cu viitorul vostru si ai nevoie de putina vreme sa te linistesti, doar atat. Nu va veti rupe definitiv daca el iti acorda aceeasi doza de afectiune. Succes!

6 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De ce te intristezi, de ce te simti prost daca stai de vorba cu cineva drag? Iti spune ceva ce te raneste? Vrea de la tine ceva ce nu ai? Se pare ca v-ati atasat si v-ati obisnuit dar nu prea va intelegeti bine. Spune-i ce simti, nu ii cere pauza, spune-i ce te intristeaza si ce te raneste in comportamentul lui, dar spune-i fara sa va certati...mergeti intr-un parc si stati retras de vorba. Iar pauza ti-o poti lua in vacanta plecand intr-o excursie sau undeva la rude unde sa stai linistita sa analizezi mai bine, sa clarifici ce simti. Nu cere pauza de la relatie, creeaza situatia in care sa ai un pic de timp singura. Cand vei decide sa te desparti trebuie sa stii clar de ce si sa fii convinsa ca e mai bine asa. Tu n-ai dat inca un motiv concret. Aparent tu esti cea nehotarata, confuza, nesigura si cand esti cu cineva care se poarta asa cum pari tu, te sperii si nu stii cum sa procedezi, ca urmare tu poate il faci sa se poarte ciudat pentru ca nu stii exact ce te deranjeaza si cum ai vrea sa fie. Asa ca gandeste-te mai bine si vezi daca se poate rezolva problema. Poate nici nu-ti trebuie pauza, ci doar sa te gandesti mai sincer, cu atentie.

| xButterflyxX a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat te va intelege si se va impaca cu tine dupa pauza.happy
Spune-i pentru ce vrei pauza sa nu creada dupa altceva.

| Dragooos223 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat v-a intelege ca vrei o pauza sa te gandesti la ce simti pentru el,, dar cand ii zici asta incearca sa ii zici mai frumos ca sa nu se supere sper ca te-am ajutat happy

| EsarfaRozZ a răspuns:

Ramona, si eu am aceeasi problema, poti sa te uiti la ultima mea intrebare, suna cam la fel, doar ca eu nu eram sigura pe motivele mele. Si eu am vrut acelasi lucru, i-am si spus chestiile astea, bine, nu asa concret, dar i-am spus ca vreau sa facem o pauza. el ma iubeste foarte mult si eu nu vreau sa il ranesc sau sa il fac sa sufere, tocmai de aceea m-am gandit sa ma despart de el, sa nu sufere mai tarziu. Se va imaca cu tine daca te iubeste...tu cere`i cateva zile, o saptamana sau mai mult, cat ai nevoie pentru a`ti face ordine in ganduri si apoi sa vezi ca in timpul asta o sa te caute el. repet, o sa vrea sa va impacati pentru ca te iubeste si el, sunt sigura.

Te pup si succes!

| BAM_7947 a răspuns:

99% nu o sa se mai uite la tine pentru ca orgoliul lui de mascul feroce o sa fie ranit. cred ca cel mai bine este sa pleci undeva la bunici la tara pentru cateva zile si atunci o sa ai timpul necesar. Nu ii cere o pauza pentru ca el va intelege despartire!

| maryfanMJ97 a răspuns:

Eu zic sa ii explici situatia asta si poate el va intelege u poti sti de acum daca va intelege sau nu eu zic sa incerci