| mariusmihov a întrebat:

Credeti ca banul face totul?

8 răspunsuri:
| User a răspuns:

95%

| alinuta113 a răspuns:

Da chier daca se zica ce banii nu aduc fericire nu prea e adevarat! Sa ne inchipuim ca avem bani si ne permitem toate celea suntem fericiti si noi si copii nostri si totul e bine! Anume ca acolo unde nu sunt bani sunt certuri, pleaca lumea peste hotare, se despart! se bat pentru ca au cheltui prea mult se supara~! asta e adevar! Banul are mare valoare in viata de zi cu zi

| madalina_8123 a răspuns:

De multe ori da. Ca ne-am dori sa fie altfel... e altceva. Insa...banul are si el limitele lui. Daca iti poti cumpara un job, un loc la facultate, un statut mai bun in societate, nu iti vei putea cumpara si satisfactia pe care ti-o da un rezultat obtinut pe merit.

| sy46 a răspuns:

Da; in totalitate.

| andreutza94 a răspuns:

Nu! In niciun caz banul nu poate aduce totul. Degeaba ai bani, daca nu esti fericit.

| lynysyk a răspuns:

In mare parte Da, cel putin asa cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tind sa cred ca nu. dar viata imi demonstreaza zilnic ca fara bani nu poti face mai nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals! eu cred ca cu banul nu poti cumpara totul si in primul rind increderea,,, el pentru om este doar o sursa de intretinere!