| Albãstriţaxx a întrebat:

Credeti ca e rau daca am 15 ani, si as avea un iubit de 21?
Stiu SIGUR ca acel baiat e diferit fata de altii, adica, nu l-am vazut niciodata beat, nu fumeaza, e foarte politicos cu toata lumea, il cunosc foarte bine. :3

29 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

rolling on the floor))))
Toti sunt diferiti... cand esti moarta dupa el normal ca spui asta. Vedem cand treci la urmatorul laughing
Vezi ca diferenta asta de varsta nu e buna, deoarece intentiile difera mult(Sper ca intelegi ce vreau sa iti zic).

| neutrino a răspuns:

Da, este total neindicat. Sunt baieti cel putin la fel de diferiti si la o varsta apropiata tie.

| Albãstriţaxx explică (pentru neutrino):

De fapt nu prea.
Aproape toti de 15-16 or sa arate tuturor cate de tari sunt ca fumeaza iarba, beau si cred ca sunt grozavi cand beau, vor doar sex, pentru ca na, e ceva nou pentru ei.
Si da, am avut 1 astfel de prieten, si nu am vrut sa o fac cu el, si s-a despartit de mine atunci, ne-am mai impacat o data si s-a intamplat exact la fel.
Si, ma gandesc ca, el fiind matur, si crede-ma ca stiu ce spun, am mai zis ca il cunosc foarte bine, ar avea rabdara pentru pasul asta cat as vrea eu. si nu doar pentru asta, pentru orice happy
Asta e parerea mea big grin

| neutrino a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Minciunele normale din partea unui simplu vlajgan, care nu este capabil sa pacaleasca o fata de varsta lui. Si crede-ma ca si eu stiu ce vorbesc, dar alegerea iti apartine, este tineretea ta si faci asa cum te va taia capul. Daca insa va iesi prost pentru tine, nu mai ai insa nici dreptul sa te plangi. Deschide larg ochii, acum cand inca se mai poate!

| Albãstriţaxx explică (pentru neutrino):

Iti multumesc oricum pentru parere :*!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Intotdeauna persoana de care te-ai indragostit e diferita...
Politia in schimb nu o sa fie asa usor de convins.
Parere personala : un baiat de 21 de ani e mult mai matur decat tine si chestia asta nu are cum sa mearga nici daca ar fi legala pedofilia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste fetit-o, iubeste curat, diferenta de varsta pe care o pomenesti, nu este un impediment in calea fericirii tale, poate doar orgoliul, barfele si alegerile voastre sa fie piatra de poticnire.

Bafta multa, ca vad, ai nevoie!

| gingergirl1 a răspuns:

Daca va iubiti e tot ce contraza, nu?
Mi se pare un pic cam mult diferenta de ani dar in fine laughing Si eu am 15 ani si luna trecuta in tabara am cunoscut un baiat care are 18 ani si il cam simpatizez un pichee hee si sunt cam de parere ca e cam mare pentru mine da'pai 21 laughing) tongue
In fine, de obicei fetele se uia la baietii mai mari decat ele, adica iti spun din "experienta", am tinut mult la un baiat care e cu un an mai mic decat mine si era (si este) foarte imatur straight face Un baiat de 17-18in sus stie cum sa se poarte cu o fata si na'...in fine. Poate sa aiba grija de tine, sti? Asta am observat eu. Deci acum parerea noastra nu prea conteaza laughing Contraza ce iti spune tie inimioarahee hee Daca simti ca te iubeste si poti avea incredere in el, da, de ce nu?

| NameHarris a răspuns:

Si daca nu fumeaza nu bea si este politicos crezi ca este diferit de cei ca mine care fumeaza si mai bea cateodata?laughing

| Albãstriţaxx explică (pentru NameHarris):

Nu mai, poate nu m-am exprimat nici eu bine laughing
Ma refeream ca avem multi prieteni comuni
Si stau seara si beau pana nu mai stiu de ei, si cu fumatul, ma refeream ca am niste prieteni care mereu sunt fumati, se drogheaza mai tot timpul.

| stark47 a răspuns:

Evita sa spui ca-l cunosti foarte bine.are 21 de ani, hai sa fim seriosi ca aceste relatii foarte foarte rar se leaga.ma scuzi ca poate te ranesc insa asta e adevarul,sunt anumite piedici in societate care oricat de mult am vrea noi sa parem ca suntem indiferenti fata de ele, nu suntem.
imagineaza-ti ca iesi la club sau discoteca ceva, el nu o sa se simta in largul lui pentru ca privirile alea gen:"pedofilule, altceva de liga ta n-ai gasit?!"intelegi tu.
e normal pentru tine ca si fata sa iti doresti pe cineva matur si OK care stie sa se comporte nu orice copilas care nu stie nimic pe lumea asta, insa nu dureaza.
tu poti incerca...nu zic nimic si personal chiar nu am nimic impotriva, insa vei vedea ca va iesi aiurea

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Varsta nu este o problema in iubire, doar sa nu te miri cand va vrea sa ajungeti ceva mai departe cu relatia, adica la "pasul urmator" in relatie, intelegi tu. La 21 ani este ceva normal sa doreasca asa ceva.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

In literatura de specialitate, relatiile sexuale ale unei persoane majore (peste 18 ani) cu o alta persoana, minora, sub 16 ani, atunci cand diferenta de varsta este mai mare de 3 ani, se incadreaza la pedofilie (nici macar la corupere de minori). Atrageti-mi atentia daca ma insel.
Nici relatiile non sexuale nu ar trebui sa fie acceptate.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Si ce legatura are asta cu cazul fetei? Poate chiar il iubeste, crezi ca gata dupa ce o fac, ea merge la politie? Si crezi cumva ca un barbat de 21 de ani vrea doar sa povesteasca cu o fatuca de 15 ani? Ai si tu perfecta dreptate, dar sper sa nu fie cazul. Adica, nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun eu. Sa iti dau un exemplu. Ar fii de-a dreptul urat din partea unei fete sa mearga la politie ca a "violat-o" un barbat, cand ea de fapt a fost de acord sa faca sex.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

In lumea reala noi traim dupa niste reguli, altfel ne-am manca intre noi. In lumea ta nu stiu cum e dar cred ca ai vazut prea multe telenovele... Nu, din iubire nu este permis oricewinking Pe mine nu m-ar lasa constiinta sa ma culc cu o minora de exemplu, trebuie sa fii animal rau ca s-o faci.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Draga mea daca nu stii nimic despre mine, atunci nu spune ca eu vizionez telenovele. Asta iti este replica? Eu nu ma contrazic cu tine, am spus ca ai perfecta dreptate, dar din moment ce un barbat de 21 de ani isi intemeiaza o relatie, nu crezi ca ii sta capul si la asta? Eu nu o incurajez sa faca sex cu unu de 21 (daca tu asta intelegi), dimpotriva eu sunt de parere ca un barbat vrea o relatie cu o copila pentru ca o poate prosti mult mai usor, decat pe una trecuta deja prin viata. Asa ca nu vorbi daca nu intelegi ce incerc sa ii explic fetei. Eu doar i-am spus sa nu se mire daca acel "el" va avea asteptari ceva mai mari de la ea.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Sau dragul meu

| Albãstriţaxx explică (pentru Mihailescuioana29):

Tatal meu e politist, deci nicicum nu as face asta laughing

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Ce sa faci? Sa te culci cu o minora? Sau in cazul tau minor? Daca si tu ai inteles acelasi lucru, imi pare rau, dar nu asta incerc sa explic. Eu nu incurajez pedofilia.

| 4343gddhkied a răspuns:

Nu conteaza parerea noastra, conteaza ce simiti tu pentru el si ce stii tu de el, cum il consideri tu! Nu conteaza diferenta cand iubesti cu adevarat, intotdeauna vor fi si comentarii rele, dar trebuie sa gandesti ca sunt doar gelozii nimic mai mult! Eu cand mi-am cunoscut prietenul aveam 14 ani si el 23 si suntem impreuna de 3 ani! NU TOTI SUNT LA FEL! e o prostie cine crede asta! Iubeste-l si pretuieste`l cat il ai langa tine. Daca te place si il placi nu mai lua in seama ce cred altii! Mult succes si sper sa`mi iai in considerare sfatul!

| Albãstriţaxx explică (pentru 4343gddhkied):

Mersi :*

| 4343gddhkied a răspuns (pentru Albãstriţaxx):

Nu ai pentru ce! :*

| ElectronicPieces a răspuns:

La 21 de ani ar trebui sa-si caute o fata mult mai matura ca tine, trecuta prin viata. Nu o pustoaica de 15 ani. Stai linistita, aparentele inseala. Si, cu siguranta, vei fi o distractie pentru el.
Parerea mea.
Bafta

| Maximilian191 a răspuns:

Mai bine ramai singura pana vei gasi persoana perfecta. Mi se pare cam anormal ca o fata de 15 ani sa aiba un iubit de 21, dar poate e doar parerea mea

| Corinaa33 a răspuns:

Hei, nu nu mi se pare mare diferenta. tot ce conteaza e sa va intelegeti bine si sa va iubiti. Si eu am un prieten de 19 si eu am 16 si suntem de aproape 6 luni impreuna. varsta nu prea conteaza (bine sa nu exageram), deci daca tu stii ca tine la tine si ca iti va respecta decizia de a incepe cand esti tu pregatita. atunci, fa-o.
Sper sa faci alegerea corecta, te pup. :*

| ionica2011 a răspuns:

Exista si baieti diferiti si asta ti-o pot confirma din propria experinta. Baieti care te considera micuta lor si desi au 21 de ani (in cazul tau ) au grija ca persoana de langa ei sa nu repete greselile facute de ei candva deci daca ti-a dovedit ca e diferit acorda-i o sansa insa la inceput fi precauta.Ai grija de tine si sper ca si baiatul de langa tine sa aiba si sa dovedeasca ca e matur si are grija de pitica lui :*

| Bea123 a răspuns:

Intr-o relatie varsta nu conteaza!

Răspuns utilizator avertizat