| ady0304 a întrebat:

Credeti ca voi putea sa imi fac o prietena? Asta depinde numai de mine stiu asta. Am 19 ani si nu am avut prietena. Mi-am dorit mereu sa am o prietena, dar eu sunt mai timid daca pot sa spun asa. Cand ies de la ore mai merg cu prietenii prin centru si ei se intalnesc cu prietenele lor si vorbesc tot timpul prin mesaje cu ele. Ma simt prost ca pana la 19 ani nu am avut nici o prietena. Ma priecep foarte bine pe internet si am incercat sa imi fac multe retele de socializare, dar degeaba. Sunt nelinistit cand stiu ca daca voi avea prima intalnire sigur voi da gres pentru ca nu m-am mai vazut cu nici o fata pana acum. Nu prea stiu ce sa o intreb, sunt lipsit de idei.

10 răspunsuri:
| 2487283ioo a răspuns:

Stai ma frate linistit, chestia cu mi-as dori sa am si eu o prietena te inteleg, dar nu trebuie sa te simti prost deloc si nu mai fi nelinistit.Eu tot asa mi-am pus in minte intrebari peste intrebari,prima intalnire,cum va fi, n-am mai avut niciodata prietena, o sa dau gres, primul sarut, daca nu o sa stiu saruta bine, iarasi o sa dau gres daca o sa ma fac de ras si alte chestioare. Sfatul meu e sa fi calm sa nu te ingrijorezi pe tema aceasta, chiar nu ai de ce, sincer.Prima intalnire si primul sarut o sa fie niste momente foarte frumoase, unice si greu o sa le uiti zic eu.Mai devreme sau mai tarziu pentru fiecare dintre noi se gaseste cineva happy. Si apropo...eu am fost la PRIMA intalnire prin ianuarie (peste o luna fac 18 ani), tot asa eram ca tine, o sa dau gres etc. dar e mai simplu decat crezi dar stiu ca nu crezi pana nu vezi happy
Multa bafta si fi optimist intotdeauna.Capul sus amicehappy

| ady0304 explică (pentru 2487283ioo):

Da eu nu am avut pana la 19 ani prietena! Nici nu stiu ce inseamna sa saruti sau sa iubesti cu adevarat pe cinevasad. Ma consider urat.

| 2487283ioo a răspuns (pentru ady0304):

NU AI DE CE. totul o sa fie bine, tu trebuie sa stai linistit si toate vor veni de la sine, si peima dragoste si primul sarut. Bafta happy

| adiynaelena76 a răspuns:

Pai pur si simplu fii tu adica tie iti place de vreo fata anume sau vrei sa te imprietenesti cu cineva la intamplare care sa ii placa de tine si tu de ea? pai daca iti place de cineva anume atunci trebuie doar sa ii zici ca iti place de ea ori printrun mesaj fata in fata pe fabebook sau pe messenger cum te simti tu mai bine daca vrei sa socializezi si sa te imprietenesti cu o fata nu trebuie sa fii timid apropo eu sunt fataaa

| victoria00 a răspuns:

Citeste "Mestesugul bucuriei" scrisa de Monahia Siluana Vlad, vol I, II. Te va ajuta sa vezi altfel relatia dintre o fata si un baiat.

| xHeechul a răspuns:

Stai linistit. Asta nu e o tragedie happy Si eu am tot 19 ani si nu am avut un prieten pana acum...deci probabil ca nu sunt in masura sa iti ofer un sfat valoros, dar nu este un defect sa fii timid... multe fete isi doresc un astfel de baiat. Fii tu insuti si o sa fie bine happy

| yonysear a răspuns:

Nu conteaza ce sti tu sa faci pe internet. pe fete nu le prea intereseaza asta. pur si simplu fi tu insuti si poartate normal. nu incerca sa fi ce nu esti si totul va iesi perfect.successs!

| Calin_Petre_Alexandru_1994 a răspuns:

Eu niciodata n-o sa am pe nimeni, pentru ca nici o fata nu se uita la mine.o sa raman ca Calauza la 40 de ani necasatorit

| Calin_Petre_Alexandru_1994 a răspuns:

Voi fi primul burlac din Pitesti

| cristianno a răspuns:

Nu trebuie sa te simti prost ca nu ai avut nici o prietena, o sa-ti gasesti cu siguranta una, incearca sa-ti faci prietene (nu iubite) cu, care sa umbli sa socializezi si cu persoane de sex feminin nu doar masculin sa inveti cum sa te comporti in jurul unei fete(asta nu e o jignire e doar parerea mea va rog fara jigniri) si daca incerci sa te imprietenesti cu o fata incearca sa fii u insuti ca daca te comporti diferit doar ca sa o impresionezi ar inseamna ca, cu timpul sa renunti la tot ceea ce-ti place si, o sa te tradezi singur.(SCUZATI GRESELILE DE EXPRIMARE) Si vreau sa mai las un mesaj sunt uimit, chiar fericit sa vad oameni care nu judeca