| ryry a întrebat:

credeti in destin? credeti in d-zeu? eu una cred si am motive intemeiate. vreau si parerea voastra:*

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
In Dumnezeu cred! si sunt sigura de unele chestii, chiar daca unii incearca sa ne bage pe gat contrariul, de aceea si aici pe site, vizitez fooarte rar categoria religie!
Cat despre destin, uneori am avut tendinta sa cred, alteori nu prea!
Cu toate astea cred totusi ca viata ne-o facem noi, si nu ne e scris!

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Lasa ca te maturizezi si tu, nu exista destin exista doar coincidenta, Dumnezeu e creat de oameni. si Nu invers.

| DNSK a răspuns:

Esti confuza! daca aveai incredere in dumnezeu nu postai intrebarea asta! vrei sa isti scandale? mereu se gasesc care cred si care nu! pentru ce vrei un subiect de discutie despre dumnzeu si existenta lui? daca u crezi in el crezi in tacere, roaga-te si gata! nu pune pe aici intrebari de genu! in destin nu cred, dar in dumnezeu da! pana la ultima suflare! u mai mergi pe la biserica si nu mai cauta in intuneric lucruri! bafta mare

| DeeaMarry a răspuns:

Sunt de acord cu tine!

| Life4Fun a răspuns:

Nu exista destin! Nu exista Dumnezeu! Viata si destinul ti le faci tu cu mana ta.

| ateu123 a răspuns:

Nu,nu cred fiecare isi face propia viata cum vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Dumnezeu da in destin nu...