| rozulici a întrebat:

Credeti in dragostea pe internet, in site-urile de matrimoniale?

Răspuns Câştigător
| Marrythenight a răspuns:

Bat pariu ca nici tu nu ai citit ce ai scris aici. " Iubirea nu se masoara in kilometri, timp, ore, ci in noptile cand adormi cu gandul la cineva si diminetile in care ti-ai dori sa fie langa tine.Nu se masoara in pasi, in minute de mers pe jos si nici in ore de zburat cu avionul ci in momentele de "ma gandesc la tine". " ce legatura are cu intrebarea ei?

16 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nu în site-urile de matrimoniale și să te duci să cauți tu unu/una pentru o relație. Asta nu.

| Exilee a răspuns:

In site-urile matrimoniale exista sanse nici minime, dar nici maxime. Nu stiu acum, tot ce pot sa fac este sa-mi dau cu presupusul.
Dar da, eu cred in dragostea pe net', iar in functie de ambitia, dorinta si efortul utilizatorilor, relatia va fi mai avansata.
"DRAGOSTEA pe internet". Stiai ca si-n mediu virtual, termenul dragoste este inselator in acest context si poate avea mai multe nuante? Stiu la ce te referi, dar este echivoca intrebare.

Eixsta persoane crestine care da, pot iubi si-n mediu virtual ( si am si intalnit).

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Nup,sunt nasoale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io sincer nu. Exista multe riscuri si daca nu se intalnesc cele 2 persoane degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cred in relatiile din lumea reala.
Te pup!

| Demonull a răspuns:

Atata timp cat exista credem nu? Nu o sa fiu frustrat sa zic ca nu exista dragoste pe ``net``..atata timp cat ajungeti sa va si vedeti sa fiti fericiti va puteti intalni oriunde.Dar mereu voirfi si nefericiti, raniti care vor spune ca nu exista dragoste nici pe net niciunde..Desi am o pasa proasta, nu pot nega ca exista dragoste. exista dar ce dezamagiri exista dupa.te fac sa renunti a mai crede in dragoste.dar totusi exista.happy

| AndyLavy a răspuns:

Da cred, am trait si inca traiesc o astfel de relatie, dar rezista doar in cazul in care cei doi, la un moment dat se intalnesc, si chiar pot avea un viitor impreuna, fara iluzii desarte. Am avut parte de ambele.

| TreiSurori a răspuns:

Multi intreaba de ce unele fete prefera mai mult relatiile la distanta, am sa va spun eu secretul lor pentru ca sunt una din ele.

Multi spun ca nu are rost, ca este o prostie. 50% au incercat dar nu au reusit pentru ca au renuntat cand erau cel mai aproape, iar restul 50% le este frica de nou, le este frica sa riste, le este frica pentru ca de fiecare data cand a fost un lucru frumos s-a terminat brusc si aiurea: Asta pentru ca nu ai stiut cum sa mentii acel lucru. La fel ca si cu un Ferrari, il cumperi, e nou si frumos..straluceste,dar cand treci cu el prin pamant, noroi, ploaie se murdareste…unii prefera sa cumpere altul, altii prefera sa il lase pe mana altora..si uite asa se zgarie si se distruge pana ajungi sa il arunci.Am dreptate?

Cum se incepe o relatie?

Intai cunosti o persoana care te face sa te simti bine,va puneti intrebari unuia celuilalt ca sa va cunoasteti mai bine apoi se atinge subiectul : ce parere ai despre relatiile la distanta? - Iar daca raspunsul e compatibil cu al tau atunci nu mai trebuie sa faci nimic pentru ca inima ti se deschide,prinzi incredere in acea persoana si incepi sa povestesti tot ce iti pofteste inima. Incepi sa o alinti,sa ii vorbesti frumos,sa o ajuti cu ce probleme are,sa fii amabil cu ea apoi usor usor se ajunge la gelozii (nu exagerate) si intr-un final iubire.

De ce e frumos? Pentru ca te ia prin surprindere.

Daca esti nou in acest "domeniu" la inceput vei fii speriat dar controleaza-ti frica,frica duce la raceala iar raceala indeparteaza persoana draga cat ai clipi.

»>A incepe o relatie "virtuala" intr-adevar nu este ca una reala, nu te plimbi cu persoana draga pe strada, nu iesi cu prietenii si cu ea, nu faceti sex cu adevarat dar sunt sentimente la mijloc care acelea conteaza cel mai mult intr-o relatie de lunga durata, una serioasa.

»>O relatie "virtuala" nu este pentru cei slabi de inger.

De ce nu incep o relatie face 2 face,de ce nu te lasi agatata?

Dupa cum am spus,nu sunt un caine sa fluieri dupa el pe strada,sa intorc capul si sa vin la tine si sa incepi sa ma iei cu texte invatate din anturaj. Pe strada ma agati pentru cum arat nu pentru caracterul,comportamentul meu. Nu te poti indragostii de personalitatea mea la prima vedere.

In plus,relatiile la distanta iti pun in valoare adevarata ta fata si adevaratele tale minuni pe care nu credeai ca le vei putea face vreodata. Vei invata ce inseamna iubirea cu adevarat: sa rabzi,sa intelegi,sa gresesti,sa ierti,sa faci sacrificii,sa imparti,sa te certi,sa devii gelos,sa iti fie teama,sa te simti in siguranta,sa iti fie cald sau frig etc.

Pot da mai multe exemple dar nu,va las sa le descoperiti.

NU! inseamna ca daca ai o relatie la distanta o vei avea toata viata pe net! NU! Nici gand,ci atunci cand sunt amandoi pregatiti sa va intalniti o sa ajungeti sa o faceti. Si credeti-ma, este un sentiment atat de puternic ora dinainte de plecare la locul de intalnire pentru prima data cu o persoana care inseamna nu lumea ci universul pentru voi.

Iubirea nu se masoara in kilometri, timp, ore, ci in noptile cand adormi cu gandul la cineva si diminetile in care ti-ai dori sa fie langa tine.Nu se masoara in pasi, in minute de mers pe jos si nici in ore de zburat cu avionul ci in momentele de "ma gandesc la tine".

De multe ori suntem unii cu altii la distanta de un " te iubesc ","imi pare rau" sau "iarta-ma". Alte ori persoana draga este langa tine si nu scoate nici un cuvant. Degeaba esti AICI langa mine daca nu ACOLO unde trebuie.

"Timpul şi distanta pot stinge iubirile mici, dar le fac să crească pe cele mari." R. Wurmbrand

| Marrythenight a răspuns (pentru TreiSurori):

Bat pariu ca nici tu nu ai citit ce ai scris aici. " Iubirea nu se masoara in kilometri, timp, ore, ci in noptile cand adormi cu gandul la cineva si diminetile in care ti-ai dori sa fie langa tine.Nu se masoara in pasi, in minute de mers pe jos si nici in ore de zburat cu avionul ci in momentele de "ma gandesc la tine". " ce legatura are cu intrebarea ei?

| TreiSurori a răspuns:

Eu am scris si tot proasta aia a luat funda? f tare happy

| stark47 a răspuns:

Eu am cunoscut o fata aici pe TPU si a mers ok o perioda de timp.nu exista cineva care sa iti spuna concret daca merge sau nu.depinde doar de voi. daca sunteti dispusi sa incercati, go for it.internetul e doar o alta metoda de a pastra legatura, insa oricat de mare e viteza, nu trimite si sentimentele prin el.astea doar fata in fata se pot spune.asa ca da, poti vorbi pe internet si sa stabiliesti o intalnire.nu e nimic rau in asta.succes

| CreaţaWsz a răspuns:

E o prostie.

| Antoonel a răspuns:

Normal ca nu. Este o prostie. Numai pedofili

| UTB a răspuns:

E o rampa de lansare pentru altii... dar parerea mea e ca mai sanatoasa e o relatie cand te "lupti " tu pentru fata aia pe mes pe fb tot odata e si mai frumos laasa site urile astea ca is pentru mosneji