| Smarandica a întrebat:

Crezi in dragoste la prima vedere?tongue

30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer sunt sceptică, dar nu se știe niciodată de unde sare iepurele.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Nu.Ancora e coborata in zona realitatii si a analizei in profuzime a persoanei sub bagheta timpuluitongue

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da. categoric.

| elena a răspuns:

Au aparut vederi cu el?

Daaaaaaaaaaaaaaaaaa! Te uiti direct in ochii lui, apoi la el in general, il vezi cat este de frumos fata de alti baieti pe care i-ai cunoscut inaintea lui si te loveste sageata lui Cupidon exact in tic-tac, totul doar intr-o fractiune de secunda, Ei, si daca mai este manierat, citit, mai afli ca are si o situatie materiala convenabila sigur totul este perfect. Exista asa baieti? Eu cunosc unul, are tot ce vrei de la un barbat, dar vai, este...sarac. In acesta situatie mai mergi pe dragoste la prima vedere?

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Cred in atractie la prima vedere...

| valThina a răspuns:

Nu crezi pana cand nu ti se intampla.eu pot sa zic DA, cred in dragoste la prima vedere :X

| dydy22 a răspuns:

Eu da cred

| Smarandica explică:

Buna intrebare Elena.depinde de la fata la fata, daca as stii ca acest baiat sarac, dar care are toate calitatile m-ar iubi cu adevarat de ce nu as crede in dragoste la prima vedere?

| Sice a răspuns:

Nu exista asa ceva.Acea ''dragoste'' la prima vedere'' nu este decat o puternica atractie fizica in pielea ''dragostei'' pentru un timp, de aceea suntem tentati sa facem multe gesturi necugetate ca si atunci cand suntem indragostiti. Dragostea apare doar intr-o relatie profunda (ce poate uneori functiona perfect si fara sex), relatie creata in timp sau de multe probleme ce intaresc legaturile(aduceti-va aminte de acei batrani care inca se mai strang in brate si se saruta in ciuda varstei)

| Annitu a răspuns:

Daa

| Яùxsi a răspuns:

Nu, doar atractie fizica happy

| Boo a răspuns:

Nu.pentru ca poti sa vezi o pers si sa-ti placa. da` asta nu inseamna ca o si iubesti...trebuie sa cunosti bine o pers inainte

| Nimeni_7600 a răspuns:

Nu.doar atractie fizica...

| fluturasul a răspuns:

Nu, nu cred ca exista dragoste la prima vedere ci poate doar atractie fizica

| mariaw a răspuns:

Nu

| Mada a răspuns:

Nu, dar cred in atractie fizica la prima vedere rolling on the floor.
Pentru ca doar din priviri nu ii vezi sufletul, comportamentul, atitudinea. Doar hainele, fata, corpul happy. Poate sa fie frumos dar sa nu aiba nimic la mansarda.
Poate la 2, 3 vedere da love struck.

| al3cse a răspuns:

"Dragostea" poate sa apara si la prima vedere daca creierul tau emana niste substante in momentul ala care te fac sa fii dependenta.

| iuliancico a răspuns:

Da! O spun dupa 5 ani de casnicie.

Răspuns utilizator avertizat
| floflory a răspuns:

Deocamdata nu. Voi crede cand mi se va intampla happy

| sunshine13 a răspuns:

Da:X

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Prima data cand mi s-a intamplat ma indragostiseram de un tip cu ochi albastrii. Dar cred ca ma indragostiseram doar de ochii lui...

| adytzukrose a răspuns:

Da.acum 4 ani m-am indragostit de iubitu meu, a fost dragoste la prima vedere.nu a murit nimic din sentimentele noastre

| vagabontul a răspuns:

Daaaaaa

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se poate asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in atractie la prima vedere. Dragoste...nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred in dragoste la prima vedere, este un sentiment profund, ce leaga 2 suflete pereche.Pacat,n-am sanse sa ma combin cu nimenicrying din cauza reputatiei melecrying asta e. e grea viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. dar niciodata nu este prea tarziu happy

| AGGA a răspuns:

Intrebarea asta ma gandeam sa o adresez si euhappy...

| lena29ful a răspuns:

Mh dragoste la prima vedere? Toti isi pun aceasta intrebare dar raspunsul este partial nu si da eu as spune ca nu exista dragoste la prima vedere dar la acel moment este o atractie o placere dar nu dragoste tongue