| just.for.you a întrebat:

Crezi in dragoste la prima vedere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea la prima vedere este o aventura. O vezi si nu-ti poti lua ochii de la ea. Pur si simplu te hipnotizeaza si in acel moment nu te mai poti gandi decat la faptul ca vrei sa fii cu ea. Altceva de fapt nici nu conteaza. Abia mai apoi iti pui intrebari daca puteti avea o relatie sau daca va fi ceva de durata.

23 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Crezi daca o traiesti!

cami
| cami a răspuns:

Da, mi s-a intamplat happy. pur si simplu, avea acel ceva, pe care-l cautam.Nici nu-ti dai seama, inima incepe sa-ti pulseze sangele atat de puternic, ajungand pana in obraji.blushing
Fluturasi, gadilici, starea aia de bine, de fericire...love struck. n-ai cum s-o opresti.tongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Atractie la prima vedere si apoi dragoste...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Daca vorbesti de dragoste de aia romantioasa, eu abia cred in dragoste, d'apoi in aia la prima vedere... La prima vedere as spune " ce l-as lua acasa daca si-ar tine gura inchisa!".

| lia a răspuns:

Defineste dragostea ca sa iti pot raspunde la intrebare happy
La prima vedere exista atractie, nu ai cum sa te indragostesti de o persoana doar daca o vezi, fara sa-i cunosti mentalitatea.

auran
| auran a răspuns:

Nu

Shin
| Shin a răspuns:

Cred in atractie fizica la prima vedere. Dragoste doar dupa ce deschide gurabatting eyelashes tongue
Shin

| emilia21 a răspuns:

Eu sincera sa fiu cred, chiar acum traiesc asa ceva, si e ceva unicat! dar cred ca aceasta dragoste la prima vedere se intampla doar odata in viata unui om!

| alexam a răspuns:

Da. E vorba de dragoste, si e clar ca mai tot ce e dragoste, e la prima vedere. Cand avanseaza relatia, si se cunosc partenerii mai bine, poate ramane dragostea, si apoi sa se deterioreze relatia, sau poate evolua in iubier, care este dragoste in combinatie cu respect, intelegere, fidelitate si tot ceea ce implica iubirea, care dureaza toate viata! big grin

| cribus a răspuns:

Da...am patit-o cu sotul meu

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Nu. Termenul de "dragoste la prima vedere" taraste prin nori intregul concept de dragoste. Daca accepti ca te poti indragosti de cineva la prima vedere atunci inseamna ca dragostea este un proces bazat doar pe dorinta fizica si pe o reactie chimica intre parteneri. E mai frumos sa acepti ca dragoste e un rezultat al cunoasterii, ca iubesti pe cineva pentru ceea ce e, si nu pentru ceva superficial ca, cum arata.

| BUBULINA a răspuns:

Orice este posibilhappy

| BUBULINA a răspuns:

Aa, Da eu cred

| Paula a răspuns:

Nu. Mit.

| Elly4all a răspuns:

Da este atat de frumos sa te indragostesti din prima de alesul tau.maiales daca si el simte aceleasi sentimente pentru. tine :X fluturasi in stomac si rosire in obrajori te da de gol de fiecare data in fata persoanei respective.nu poti opri sentimentul este dn ce in ce mai puternic love struck

| zeDruit a răspuns:

DA, hmm da, ioi da, no pai clar. DA DA DA si DA, am mai zis Da cumva?

| brandusa_6214 a răspuns:

Totul depinde de cum vrei tu sa vezi.eu cred ca exista atractie la prima vedere.insa dupa un timp de indragostesti.nu asa usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! chiar exista! mi s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles! Este una din regulile de aur din arta de a trai frumos si pentru ca mereu ma indragostesc de cineva pe care abia il cunosc, ehh varsta mi-o cere.

| adelina26 a răspuns:

Atractie da, dragoste nu.

| delia_1017 a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere... e doar sentimentul de atractie fata de accea persoana