| Alina14_7933 a întrebat:

Crezi in dragoste la prima vedere? happy Daca da, de ce?

13 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

La prima vedere poate exista o atractie,o simpatie pentru o peroana.
Coincidenta ca setimentele sa fie aceleasi dintr-o parte cat si din cealalta!
Ca sa ajungi la dragoste, trebuie sa cumosti acea persoana, sa vezi ce simte, cum este, ce ganduri are! nu te poti indragosti de el doar pentru ca arata bine!
Si ca sa-ti raspund la intrebare: clar ca nu!

| Azµre a răspuns:

Da happy
Pentru că am întâlnit-o!

| Oana92 a răspuns:

Cred ca te poti indragosti de cineva la prima vedere, dar e nevoie de timp pentru iubire. Nu poti iubi pe cineva despre care nu sti nimic!

| NuMaContrazice a răspuns:

NU. Nu vad cum te poti indragosti de cineva fara ca macar sa-l cunosti, sa-l/s-o simpatizezi da, dar sa te indragostesti, nu.

| hhhapciuuu a răspuns:

Nu prea cred ca exista, ca iti place de cineva cum arata la prima vedere, da! dar dupa ce cunosti o persoana iti dai seama daca o placi saunu happy

| magazinulDepeBlog a răspuns:

Cum am raspuns si la postul anterior, care avea o intrebare asemanatoare, "iubirea", "frumosul", "normalul", "fericirea" sunt concepte si au definitzii comune numai la nivel de dictionare si filosofie; fiecare individ insa tinde sa le defineasca altfel - deci in mod clar exista oameni care cred in iubire la prima vedere sau care s-au indragostit la prima vedere.

| CichasEmo a răspuns:

Da cred! Mi s-a intamplat odata si atunci m-am simtit cea mai fericita persoana de pe planeta...

Răspuns utilizator avertizat
| ghinionistul112 a răspuns:

Eu nu mai cred in dragoste la prima vedere, pentru ca am suferit cumplit...

| xEndlessLove a răspuns:

Da; x Pentru ca am trait-o pe pielea mea. Este un sentiment pe care nu il poti explica!

| BlueDreamsss a răspuns:

Eu cred...deoarece mi s-a mai intamplat sa vad un baiat prima data si sa nu mi-l scot din cap pana nu il vad iar si iar si iarhappy

| VladCepeș a răspuns:

Altu' care vorbește cu site-ul. Aloo, n-are gură, nu vorbește sad. Desigur, dragostea la prima vedere există, se manifestă așa: "Uite o fată, sunt forever alone... O IUBESC!", iar, din partea ei: "Uite un bubos, gras, urât, împuțit, sper să nu mă bage în seamă".
Love

| Lilidoareu a răspuns:

Da eu cred.
Luna trecuta eram la un majorat si dansam cu niste prietene. Apoi a venit un baiat deagut care m-a luat la dans, ne-am privit vreo 30 de secunde in ochi si dupa ne-am intors privirile in alta parte. A fost dragut si frumos. Si acuma nu mai imi pot lua gandul de la el