| Codruta a întrebat:

Crezi in dragoste la prima vedere >:love struck?

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Au mai fost intrebari de genul.winking si da cred in dragoste la prima vedere.

| Razvan a răspuns:

Nu.Astea-s basme pentru visatorioh go on

| Hmmmm a răspuns:

La prima vedere e atractia, dragostea vine in timp.
iubesti pe cineva in momentul in care cunosti o persoana, in momentul in care ii iubesti calitatile si ii accepti defectele.asta presupune dragostea.in 2 secunde nu pot cunoaste pe cineva. a te indragostesti de cineva ai nevoie de timp, sa treceti peste niste etape.
la prima vedere e doar atractia, dorinta de a cunoaste acea persoana, nimic mai mult.

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu, e doar o atractie

| Bubu_5492 a răspuns:

Nu.sentimentul de dragoste/iubire fata de o persoana apare dupa o cunosti si ajungi sa treci prin anumite momente alaturi de ea, prima oara eu zic ca e doar o atractie fizica.iti place fizicul.nu are cum sa existe dragoste fata de o pers care nici macar nu stii cum gandeste.parerea mea.

| Rebeca_1903 a răspuns:

Si totusi dragostea la prima vedere exista. Unii o pun pe seama hormonilor sau a campurilor bio-magnetice care ne invaluie pe fiecare. Altii cred ca este scris in stele sa ne indragostim subit si irevocabil de cineva. Sau poate ca, de fapt, nu este vorba decat de o atractie fizica? Este imposibil sa descifram mecanismul tainic prin care doi oameni, pana atunci necunoscuti unul altuia, se indragostesc intr-o clipita?

| Rebeca_1903 a răspuns:

Dragostea la prima vedere este, probabil, cel mai romantic lucru care i se poate intampla unei persoane. Ne poate face sa ne pierdem inima in cateva secunde.