| popmirgea1999 a întrebat:

Cum as putea sam rasplatesc prietena?

In urma cu jumatate de an(sau chiar mai bine, nu stiu exact, inca mai am pierderi de memorie) am avut un accident grav, am stat in spilat jumatate de an aproape( aprox 4 luni) IN tot acest timp prietena mea( cu care sunt impreuna din clasa a9-a) a fost tot timpul langa mine; Stiu, de necrezut( revelionul de anul acest a dormit cu mine in salon, chiar si de Craciun a fost la mine). De cand am fost in spital, nu era zi in care sa nu vina la mine, sa fie alaturi de mine, sa ma incurajeze. Dimineata de acolo pleca la scoala. Eu am intrebat-o cam cum as putea-o rasplati, iar ea mi-a zis ca in nici un fel,(ca o persoana atat de buna merita sa fie iubita in asa mod, sau ceva de genul) Deci ca sa stiti, nu toate sunt la fel. O iubesc, ador. Ma simt groaznic de prost acuma cand stau cu ea,(chiar si in acest moment e la mine) Cum pot sa o rasplatesc mai bine? Stiu, toti ziceti ca sa o tin sa fie pentru totdeauna a mea si sa o iubeasc, dar in afara de asta si In afara de cadouri. Cum altfel. Va multumeasc

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sex ooral

| XxBlueRosexX a răspuns:

O ceri in casatorie.ii cumperi un inel de logodna frumos ii organizezi o cina romantica(lumanari betisoare parfumate vin sau sampanie petale de trandafiri) si o ceri...dar sa fie surpriza.

| Oana92 a răspuns:

Iubeste-o si arata-i asta mereu! Pentru ca ea te iubeste si ti-a aratat-o deja! Nu cred ca isi doreste cadouri sau multumiri speciale, un gest ca el ei se face din suflet. Toata cinstea pentru ea! Iar tu trebui sa fii si norocos si cu suflet frumos din moment ce ai primit un astfel de cadou de la viata. Bucarati-va de relatie! Si sanatate multa! happy

| Felys a răspuns:

Mare mincinos mai esti, intr-o intrebare anterioara spuneai ca ai 19 ani si nu ai avut nicidata o prietena si brusc aici ne vinzi gogosi, lasa fanteziile si cauta-ti pe cineva cu care sa iti petreci timpul liber ca ai prea mult si deja da pe afara

| Lawliet14 a răspuns:

Salut! Tu ai avut parte de ceva ce nu multi oameni au. E o fata extrem de sufletista. Pai sa-ti aduci aminte de fiecare data, si peste ani, de momentele acestea! S-o tratezi ca pe o printesa, mereu asa si-n viitor, sa nu o dezamagesti. Intelegi? Sa fii un prieten si dupa un sot exemplar. Daca-ti doresti asta, dar la cum s-a comportat eu iti zic sa nu o lasi sa-ti scape.

Cadouri? Nu stiu, eu as iesi din acelasi mediu si as duce-o undeva intr-o vacanta. Bine, eu ma vad la New York dar tu poti oriunde vrei tu si v-ar place. In tara sau in strainatate, ceva mai ieftin daca nu-ti permiti.

Uite, iti dau un sfat, du-o la Viena la Targul de Craciun! E destul de ieftin. Lumea merge acolo chiar si cu autocarul iar daca nu sunteti inca majori, tot gasesti o solutie. Si mai sunt alte targuri de Craciuni, la Stockholm de exemplu, etc. Tot ieftin. Parisul ar fi mai scump. Sau la Paris de Ziua Indragostitilor, tot prinzi ceva oferta.

| MrLucas a răspuns:

Fa-o fericita, asta e cea mai mare rasplata! Fa-o sa se simta unica, arata-i mereu cat de importanta e pentru tine si nu inceta a o uimi cu tot felul de gesturi dragute.