| popmirgea1999 a întrebat:

Cum as putea sam rasplatesc prietena?

In urma cu jumatate de an(sau chiar mai bine, nu stiu exact, inca mai am pierderi de memorie) am avut un accident grav, am stat in spilat jumatate de an aproape( aprox 4 luni) IN tot acest timp prietena mea( cu care sunt impreuna din clasa a9-a) a fost tot timpul langa mine; Stiu, de necrezut( revelionul de anul acest a dormit cu mine in salon, chiar si de Craciun a fost la mine). De cand am fost in spital, nu era zi in care sa nu vina la mine, sa fie alaturi de mine, sa ma incurajeze. Dimineata de acolo pleca la scoala. Eu am intrebat-o cam cum as putea-o rasplati, iar ea mi-a zis ca in nici un fel,(ca o persoana atat de buna merita sa fie iubita in asa mod, sau ceva de genul) Deci ca sa stiti, nu toate sunt la fel. O iubesc, ador. Ma simt groaznic de prost acuma cand stau cu ea,(chiar si in acest moment e la mine) Cum pot sa o rasplatesc mai bine? Stiu, toti ziceti ca sa o tin sa fie pentru totdeauna a mea si sa o iubeasc, dar in afara de asta si In afara de cadouri. Cum altfel. Va multumeasc
P.S. Va asigur ca ea va fi pentru totdeauna a mea, va jur asta

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Iubeste-o din tot sufletul tau, arata-i asta, rasfat-o, respect-o, ajut-o cu tot ce poti. Ea te vrea pe tine, ti-a aratat asta. Dragostea ta totala si neconditionata este tot ce isi dorecte.

| grab a răspuns:

1. Un pandantiv inimioara rupta in doua si gravata pe spate cu numele celuilalt pe care poti sa i-o oferi de ziua ei sau de ziua voastra daca aveti asa ceva.
2. O excursie in tarile calde aproape pe aici, Grecia, Turcia, Spania etc...
3. Un CD facut de tine cu cele mai frumoase melodii de dragoste din toate timpurile de la "Elvis - You are always on my mind" pana la 3SE.
4. O floare de apartament care infloreste si miroase foarte frumos.
5. O carte gen "Fluturi" - Irina Binder, care e pe placut fetelor tinere.
6. Un tablou pictat in ulei cu voi doi.

Sper sa alegi ceva happy

succes!
Spune-i ca TPU o apreciaza si ureaza sanatate si o viata frumoasa ca sufletul ei!

Cat despre tine, ai grija sa nu pici la alte boli mai grave care pot degenera din accidentul asta, controleaza-te anual amanuntit! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i fi si tu aproape cand va avea nevoie. altceva nu exista, la cate a facut nu ar exista o "cantitate" de bani sau orice prostie fizica atat de mare incat sa o poti rasplati. cand eu eram in spital in afara de mama nu venea nici dracu, si na am 2 frati si restul, dar distractia si pitipoancele sunt mai importante. asa ca fata aia e aur, rar vezi asa ceva in ziua de azi.

| frostxtq a răspuns:

Sa ii fii mereu alaturi, sa o incurajezi cum a facut-o ea, sa o intelegi cand are nevoie si sa nu ii reprosezi niciodata nimic. Daca o sa vrei vreodata sa ii reprosezi ceva sau sa te certi cu ea, sa iti amintesti ca si-a petrecut sarbatorile in spital de dragul tau, ca sa te incurajeze si nu ti-a reprosat nici macar un pic acest lucru.

Cu lucrui materiale nu are rost sa te revansezi, sunt trecatoare. Ofera-i afectiune, atentie, iubire si eventual cea mai frumoasa cerere in casatorie pe care esti capabil sa ti-o imaginezi.

Răspuns utilizator avertizat
| bomboanaatomica a răspuns:

Sa o iubesti, sa o respecti, sa o sustii si sa fii alaturi de ea exact cum a fost si ea alaturi de tine!