| anamaria_8770 a întrebat:

Cum e cand o faci prima oara cu un baiat/? cand te dezvirgineaza doare, ce se intampla? ce trecuie sa stii? care e varsta minima la care e indicat sa faci prima oara sex? in ce pozitie? cum sa te protejezii?

Răspuns Câştigător
| Cuppycake001 a răspuns:

Este frumos,numai sa fie baiatul potrivit, Da doare cand te dezvirgineaza, desi se zice ca depinde de la un organism la altul.Trebuie sa stii cum sa te protejezi in primul rand,dar si alte chestii care tin de actul sexual in sine. Nu exista o varsta minima indicata important este sa fii pregatita, bine, asta nu inseamna ca poti sa o faci de la 12 anistraight face. Pozitia cea mai uzuala este cea a misionarului. Folositi prezervativul!

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Mai nu e neaparat sa doara. Uite pe mine nu m`a durut exagerat, si nu o zic doar asa :p Acuma depinde de fata, de cat de lung a fost preludiul, de cat de pregatita e ea. Nu prea trebuie sa stii nimic big grin Adica poti citi pe net dar oricum practica nu se pupa cu teroria 100% deci... Nu exista o varsta minima. Bine ca acum nu trebuie` sa te apuci de la 12-13ani sa o faci, da totusi eu sunt de parere ca de la 16ani in sus. Eu una am facut`o la 16. Important e sa fii pregatita tu pentru asta. Sunt fete care la 18ani inca nu se simt pregatite si fete care la 14 deja o fac. Depinde doar de fata aici. Poi pozitia. Hmm... thinking Tu sau el deasupra. Depinde cum iti place. Daca ai incredere in el il lasi deasupra si are el tot controlul, dar daca nu ai chiar asa incredere ca nu da ca animalu` te pui tu deasupra. Pe net zicea ca sa stea ea deasupra. Acuma nu stiu la mine el a stat deasupra si a fost ok, deci nu e regula asta. Noi ne-am protejat cu prezervativul si cred ca e cel mai bine asa. Decat sa te complici cu pilule si alte chestii rolling eyes

| ThePunisher a răspuns:

Cand te dezvirgineaza doare putin, intr-adevar. Ca protectie folositi prezervativul, e printre cele mai sigure. De la 18 ani poti sa iti incepi viata sexuala. Daca esti mai mica de atat, ai rabdare, ca e posibil ca organele sexuale sa nu fie dezvoltate complet, si sa ai probleme mai tarziu.

| GuessWho a răspuns:

Ai 12-13 ani?
Daca ai avea peste 15, ar fi chiar imposibil sa nu stii. orice adolescenta de 15, 16 ani si mai mare, stie ca varsta e 18 ani,atunci corpul e pregatit din toate punctele de vedere,pozitiile sunt cele care le doriti voi, si daca nici cum sa te protejezi nu stii, scuza-ma dar e grav.