| yoyo_2337 a întrebat:

Cum faci un baiat gelos?
Sa-l faci sa regrete ca ne-am despartit...
stiind ca mai tine la tine...

astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu una cred ca indiferenta doare cel mai tare, daca te combini cu unu si cu altul nu cred ca faci deloc bine, adica e alegerea ta, dar nu crezi ca daca il ignori e mai bine? Eu zic ca da... daca mai tine la tine sigur il va durea asta.Ca sa ii faci in ciuda sa vada ce a avut si ce a pierdut aranjeaza-te, fa-te frumoasa, fi mereu cu zambetul pe buze, nu te arata deloc de fata cu el afectata, cand il vezi fi cat se poate de naturala si vb cu fete, cu baieti fara a il baga pe el in seama, asta sigur ca il va face sa se simta aiurea, ai grija de tine!

22 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergand mai departe.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Trebuie sa fii si sa ramai in continuare "verticala". Sa inteleaga ce a pierdut. In alta ordine de idei, indiferenta striveste cel mai tare. Dar iti trebuie multa putere...

| Anca a răspuns:

@yoyo, depinde ce vrei tu de la el dupa ce il faci GELOS.
Mai vrei sa te impaci cu el, sau doar sa-l fac sa te regrete.

Daca vrei sa revii la el, nu te baga la varianta : CEL mai bun PRIETEN. laughing

Hai sa-ti zic ce idei am eu :

1. Te interesezi si tu pe unde e sambata seara la ora X si apari si tu cu cel mai imposibil de frumos si dezgustator de bogat baiat din oras laughing Nu stiu cum faci sa-l cuceresti pe ala si sa-l iei cu tine. Cred ca o sa fie mai costisitor sa-l duci pe ala cu tine, decat sa-l faci pe el gelos.
2. Te cuplezi cu cel mai bun prieten al lui ( asta daca nu vrei pe urma sa te impaci cu individul fostul ). Riscurile acestei variante : daca nu-l faci pe prietenul tau sa fie in limba dupa tine, atunci vei fii doar subiect de barfa in gasca lui. Daca il faci sa pice in cap dupa tine, atunci e posibil sa asisti la un box live intre ei 2. si poate iti mai incasezi si tu din greseala laughing)
3. Sunaºl, prefa-te interesata de el la tel, cheamaºl la intalnire, iar la intalnire apari cu un tip si ii zici : Scuze, am venit sa-ti zic ca nu mai putem sa ne intalnim azi ca am ceva treaba. Dispari apoi fara cuvinte cu necunoscutul. Ideal ar fi sa te urci in vreun BMW, Mertzan, Audi ( al aluia, bineinteles ) laughing)

| Anca a răspuns:

La variantA 2 am gresit exprimarea.
ERa :" DAca nuºl faci pe prietenul lui cel mai bun sa fie in limba dupa tine "

Asa si mi-a venit pe creier si varianta

4 laughing)
Iesi cu dusmanul lui laughing)))))))))

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Arătându-i cât de frumoasă eşti şi cât de bine te simţi fără el. Poţi să te îmbraci frumos şi să ieşi în oraş cu prietenele, să râdeţi, să glumiţi să vă simţiti bine. Dacă te simţi bine radiezi, iar dacă e prin zonă va observa. Nu te folosi de faptul că ţine la tine! Poţi face ce ţi-am scris eu mai sus, dar nu pentru a vă împăca. Nu există împăcare dacă aţi decis să vă despărţiti, cu atât mai puţin dacă doar asta urmăreşti. Lasă-l mai bine în pace. Nu profita de sentimentele lui!

Shin
| Shin a răspuns:

"Ba-ba-bi-bammm..." Si acesta e motivul pentru care isi bat joc baietii de voi. whistling
Shin

| viatadecacatt a răspuns:

Sa iesi cu un prieten de-al lui sau cu altul care nu il cunoaste si cand il vezi pe el sa te dai pe langa actualul iubit sau daca nu sunteti impreuna, roaga-l sa accepte sa te dai putin asa pe langa el si asa il vei face macar putin gelos.

| aberu a răspuns:

Daca te razbuni trebuie sa fii sigura ca nu te mai impaci cu el. sa iesi cu unul mai miserabil decit el sau mai urat, sau cu his best friend. ha ha ha... do it, do it. astept rezultatul.

| g3orgy a răspuns:

Hmmm... sad nu-l mai baga in seama.winking

| psihox a răspuns:

A venit marea razbunare, o fata care se simte bine in pielea ei. De ce? Vrei sa ajungi pe culmile cele mai inalte creand o asa situatie impotriva baiatului? In Romania mai este tona de baieti.

| clauclau_6191 a răspuns:

Sa iesi cu cel mai bun prieten al lui...

| Loomea straina' a răspuns:

Pai... te cuplezi cu altullaughing. sau tot felul de chestii.iti scriu mai jos tot ce poti sa faci si imi vine acum in minterolling on the floorlaughing
-te cuplezi cu altul
-te imbraci mai sexyhappy
-te faci ca vb la tel.cu un baiatlaughing
-treci pe langa el.cu prietene sau prietena\coleg, colege...si vb despre un baiat cool
-altceva nu imi vine in minte la ora asta\:d/
VREAU SA ITI ZIC DOAR BAFTA\dancing. ID MEU ESTE rus_teo_cj@yahoo.com...plz spune-mi ce ai rezolvat
BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu te-a iubit e greu sa il faci gelos.Iti spun din proprie experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-o tragi cu altul si el sa afle dar numai sa nu fie vreo cunostinta dea lui.ai putea cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai sincer e tare atunci cand il vezi ca moare de ciuda ca esti cu altu si ca ai trecut peste relatia cu el. dar cand sti ca tu nu poti sa il ai inapoi este greu. daca il vrei inapoi ar trebui sa ii spui adevarul si daca chiar tine la tine totu va fi OK. smug daca doar vrei sa. l faci de **** incearca sa te dai la el dar sa nu iti pese iar atunci cand isi va da seama de adevar se va simti oribil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i bagati in seama vor sa va faca geloase.

Esiti cu un prieten de al lui si el vafi gelos.

Nu fiti proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fai ochi dulci altuia chiar in fata lui, imbracate cit mai sexy si accepta toate propunerile care ti se fac. Dar asigurate ca el vede si aude asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui da importanta.cu cat vdm ca stai pe langa el. o sa zica ca esti in limba dupa el. o stiu dupa propia experienta.eu m`am certat si cu mma si cu tta din cauza lu fostul meu prieten si acum el e cu alta si il doare in kur de mine.acum vreo 4 zile am esit cu el afr nu l`am bagat in sema deloc.venea la mine singur. dupa a 2 zi m-a chemat afr iar si nu-mi mai dadea drumu din brate ma saruta intru nu stia ce sa faca ori cu mine ori cu ggka kealant... l`am bagat in sema pe mess si era gagikasa mi-a dat ig. azi a vb varamea cu el si a zis ca se kearta cu gka lui si sa-l las in pake. tin foarte mult la el ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place de un baiat de la scoala e inalt are ochii albastri=p~, si e super dragut. mie mi-a placut de el la sfarsitul clasei a 6-a si la sfarsitu veri a inceut sa vb cu mine si sa imi zic ca sunt draguta si de gasca si ca ma iubeste si cand l-am intrebat daca ma iubeste sau a zis asa rolling eyes... a zis ca nu iti spun laughingsi acu 2 zile ne bateam cu zapada si mi-a zis sal pup ca ma lasa in pace da eu dupa aia am dat cu zapada in el :X:X si dupa aia eram noi unu peste altu prin zapada laughinga fost foarte frumxlove struck si totusi are prietena [nu e din buc]si nul inteleg deloc. ma place sau isi bate joc de mine cryingcryingcryingraspundetii urgent crying(crying(not worthy plz big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ati place de baiatul cu ochii albastri mergi fugind pe holul scolii[cu cartile in mana] el o sa te ajute sa le ridici si o sa va uitati in ochii si o sa fiti fermecati. a 2 varianta.mergi cu schiurilr sau cu patinele si trantestel fara sa se observe ca vrei intentionat si sarutal a 3 varinata. daca va fi un bal sau ceva stai sinura si suparata fara sa dansezi cu niciun baiat, si daca te place te va invita la dans si la sfarsitul serii saruta. el se va indragosti de tine poti sa faci toate variantele se va indragosti de sigur... sper ca ti-am fost de folos.sunt georgiana am 11 ani.stiu de aste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu va inteleg, sunteti nebuni? de ce sa iasa cu cel mai bun prieten al lui, voi ganditi normal?, voi stiti ca poate aceasta fata va asculta sfaturile si poate sa se transforme, din fata ok in fata... Nu sunteti normal, nu va suparati, ganditi problema. Cel mai bine, daca tii la el, vorbeste cu el, incearca sa va impacati. De ce atata rautate? si de ce sa se cupleze saraca fata cu toti, ca sa-l faca pe ala gelos.

| citina a răspuns:

Asa mi sa intinplat si mie dar acu am un plan sa ma vad cu alt baiat de fata cu el si sa ne luam in brate si alte chestii dar imbracate si misti